Home » Praktyczne wskazówki » 4 jednoduché spôsoby čistenia začiernenej paluby

4 jednoduché spôsoby čistenia začiernenej paluby

Okrem dizajnu vášho domu môže paluba slúžiť na relaxáciu a trávenie času s rodinou. Časom môže stratiť svoj lesk v dôsledku čiernej škvrny.

Ak sa chcete dostať z tejto mimoriadne nepríjemnej situácie, musíte prijať potrebné opatrenia. Tu nájdete 4 jednoduché spôsoby čistenia začiernenej terasy.

Použitie perkarbonátu sodného na čistenie sčernenej paluby

Existuje mnoho alternatív čistenia sčernenej paluby. Jedným z nich je čistenie pomocou perkarbonátu sodného. Ide o čistiaci prostriedok s odmasťovacími a odstraňovacími vlastnosťami. Okrem toho je perkarbonát účinným dezinfekčným prostriedkom. Skôr ako začnete, musíte si zaobstarať potrebné čistiace materiály. Okrem iného tu nájdete

  • kefa
  • Kontajner,
  • Perkarbonát sodný,
  • teplou vodou.

Hneď ako budete mať k dispozícii, nalejte do nádoby dostatočné množstvo teplej vody. Potom do nej pridajte asi štyri polievkové lyžice perkarbonátu. Uistite sa, že máte homogénnu zmes. Roztokom by ste mali postriekať povrch terasy. Škvrny starostlivo vydrhnite kefkou. Opláchnite čistou vodou. Túto operáciu neváhajte opakovať na začiernenej terase čo najviac krát.

Namiesto perkarbonátu sodného môžete použiť aj jedlú sódu. Vďaka svojim bieliacim vlastnostiam je nepostrádateľný aj pri čistení terasových dlaždíc. Ak však chcete použiť jedlú sódu, musíte ju kombinovať s horúcou vodou.

Používajte bielidlo

Ak chcete použiť jednoduchý spôsob čistenia sčernenej paluby, zvážte použitie bielidla. Tento výrobok je známy svojimi bieliacimi vlastnosťami. Nalejte jeden liter tohto roztoku do nádoby. Môžete pridať teplú vodu. Potom vezmite štetec a namočte ho. Pomocou kefy vydrhnite plochu terasy.

Neváhajte byť strategickí. Takto zmiznú čierne škvrny na terase. Na konci čistenia je dôležité terasu dôkladne opláchnuť vodou.

Premena na čierne mydlo

Ak hľadáte účinné riešenie na čistenie zafarbenej paluby, mali by ste použiť čierne mydlo. Je to dokonalá kombinácia jednoduchosti a všestrannosti. Čierne mydlo je navyše bežne dostupné. Nemusíte zaň platiť veľa peňazí. Ak ho chcete použiť, nalejte do vedra teplú vodu.

Do tohto roztoku pridajte niekoľko kvapiek čierneho mydla. Táto zmes sa musí riadne homogenizovať. Na terasu sa vyleje kombinácia teplej vody a čierneho mydla. Po dokončení tohto úkonu vykartáčujte terasu. Nakoniec ho opláchnite vodou.

Používanie vysokotlakového čističa

Ak chcete nezávislejšiu a praktickejšiu alternatívu, vyberte si parný čistič. Ide o čistiace zariadenie, ktoré si získava čoraz väčšiu popularitu. Má niekoľko veľmi zaujímavých funkcií. Parný čistič pracuje so značným teplom a tlakom. Je ich viacero. Hoci ich je veľa, niektoré z nich na zozname naozaj vyniknú. Patria medzi ne spoločnosti Karcher a Bosch.

Ak ich chcete použiť, stačí ich zapnúť a prejsť nimi po celej začiernenej ploche terasy. Zabudovaný vysávač umožňuje dôkladné čistenie. Treba však poznamenať, že vysokotlakový čistič je drahší.

Teraz poznáte jednoduché tipy, ako dodať svojej terase nový lesk. Na čo teda čakáte?


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.