Home » Novinky » 6 dôvodov, prečo vás vaša mačka (konečne) sleduje

6 dôvodov, prečo vás vaša mačka (konečne) sleduje

Pochopenie správania vašej mačky je najlepším spôsobom, ako zistiť, prečo vás prenasleduje. V tomto článku od 2023 V tomto článku sa pozrieme na 5 možných dôvodov, prečo vás vaša mačka sleduje po celom dome.

Mačiatka majú tendenciu nasledovať svojich majiteľov

Všetky malé mačiatka majú prirodzenú tendenciu všade nasledovať svojho pána. Svojho majiteľa často vnímajú ako druhú matku, ktorá im dáva jedlo, mazná sa s nimi a stará sa o ne. Ako rastú, stávajú sa nezávislejšími a nakoniec nájdu rovnováhu.

Aké riešenie?

Aby ste zabránili zhoršeniu tohto javu, mali by ste sa uistiť, že mačiatko správne rastie a že ho neprekŕmite. Mačka sa potom naučí žiť samostatný život po vašom boku.

Vaša mačka si myslí, že ste korisť

Mačky sú predátori a ich inštinkt ich môže viesť k tomu, aby vás sledovali, pretože vás považujú za nejakú „bytosť“, ktorú potrebujú uloviť. Keď vás mačka pozoruje, snaží sa vás pochopiť a predvídať, čo urobíte ďalej.

Aké riešenie?

Tento typ správania možno zmeniť obmedzením množstva hry, ktorá v ňom podporuje lovca. Interaktívne hračky a škrabadlá sú vynikajúcou možnosťou, ako mačku zamestnať a podnietiť jej zvedavosť.

Vaša mačka hľadá spoločnosť

Mnohé mačky trpia určitou formou úzkosti, ak sú dlhší čas samé. Keď ste doma, vaša mačka bude vyhľadávať vašu spoločnosť, aby sa zbavila samoty. To môže vysvetľovať, prečo vás vaša mačka neustále sleduje.

Aké riešenie?

Ak vaša mačka trpí problémami s osamelosťou, musíte jej poskytnúť bohaté a stimulujúce prostredie. Môžete si kúpiť špeciálne hračky pre úzkostlivé mačky a mačacie stromy, ktoré ich počas vašej neprítomnosti zabavia.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Forest of Fluff (@forestoffluff)

Vaša mačka sa snaží chrániť svoje teritórium

Niektoré mačky sa môžu správať ochranársky a nasledovať vás, pretože sú pripútané k svojmu teritóriu a chcú ho chrániť pred vonkajšími zásahmi. Ak sa vaša mačka zdá byť veľmi majetnícka a agresívna voči návštevníkom, môže to byť znakom toho, že sa snaží zabezpečiť si svoj priestor.

Aké je riešenie?

Je dôležité, aby sa vaša mačka vo vašom dome cítila dobre, inak môže byť úzkostlivá a môže si vytvoriť teritoriálny postoj. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je zabezpečiť vašej mačke dostatok pozornosti a maznania, aby ste jej ukázali, že ste jej ochrancom.

Vaša mačka vás potrebuje

Väčšina mačiek je pomerne samostatná, ale niektoré môžu potrebovať viac pozornosti ako iné. Si pre nich útočiskom a tvoja prítomnosť ich upokojuje. Stála prítomnosť vášho mačacieho spoločníka znamená, že potrebuje vašu náklonnosť a uistenie.

Aké riešenie?

Keď mačka cíti potrebu byť neustále s vami, je potrebné venovať jej viac pozornosti a náklonnosti. Nájdite si na svoju mačku čas a uistite sa, že sa cíti pohodlne a šťastne.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Regitze (@regitze_spandet)

Vaša mačka má zdravotný problém

V niektorých prípadoch môže správanie vašej mačky súvisieť so zdravotným problémom. Napríklad niektoré neurologické ochorenia môžu spôsobiť nekontrolovateľnú úzkosť a viesť k tomu, že vás mačka bude sledovať. Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste svoje zviera pozorne sledovali a ak spozorujete akékoľvek nezvyčajné zmeny v jeho správaní, obráťte sa na veterinára.

Aké je riešenie?

Ak má vaša mačka zdravotné problémy, návšteva veterinára je nevyhnutná. Po stanovení diagnózy vám veterinárny lekár navrhne vhodnú liečbu a odporučí ďalšie opatrenia, ktoré vašej mačke pomôžu získať späť rovnováhu.

Záverom možno povedať, že správanie vašej mačky závisí od mnohých faktorov a líši sa v závislosti od veku, plemena a potrieb vášho domáceho maznáčika. Ak pochopíte, prečo vás vaša mačka sleduje, budete môcť lepšie podniknúť potrebné kroky na zlepšenie jej pohody a zvýšenie jej nezávislosti.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.