Home » Záhrada » 6 krásnych plytkokorenných kríkov na výsadbu v záhrade!

6 krásnych plytkokorenných kríkov na výsadbu v záhrade!

Máte malá záhrada Hľadáte kríky na výsadbu? Už nehľadajte ďalej! Pripravili sme pre vás 6 najkrajších kríkov, ktoré môžete zasadiť do svojej záhrady. vaša záhradaVšetky majú plytké korene.

Tieto kríky sú ideálne pre malé plochy a dodajú vašej záhrade extra farbu a šarm. Objavte naše tipy aby ste si vybrali ten správny ker pre svoju záhradu a naučili sa ho správne vysádzať.

Výhody plytko zakorenených kríkov

Plytko zakorenené kríky sú vynikajúcou možnosťou na vytvorenie estetickej a udržateľnej záhrady. Ľahko sa udržiavajú a sú odolné voči nepriaznivým poveternostným podmienkam, čo z nich robí ideálnu voľbu pre mestské záhrady.

Plytkokorenné kríky sú navyše vhodné do chudobných pôd. Ich korene sa totiž rozprestierajú povrchovo a ľahko absorbujú vlhkosť a minerálne živiny z pôdy.

Tým sa zlepšuje biologický život pôdy a rastliny získavajú živiny. Plytko koreniace kríky poskytujú aj ochranu pred pôdnou eróziou, najmä vo svahovitých záhradách.

V neposlednom rade môžu vytvárať úkryty pre voľne žijúce živočíchy, čím zabezpečia väčšiu biodiverzitu a život v záhrade.

Charakteristika 6 vysádzaných kríkov

Výsadba kríkov môže skrášliť vašu záhradu a ponúknuť rôzne farby a tvary. AvšakDôležité je vybrať si kríky s plytkými koreňmi, ktoré sú vhodné pre vašu pôdu a podnebie.

Napríkladfotínia, kalina karlesia, kvitnúce kríky, samčí drieň, forsýcia a magnólia všetky sú plytkokorenné kríky, ktoré sa dobre prispôsobujú rôznym podmienkam.

Tieto rastliny sú odolné voči suchu a prispôsobujú sa ľahkým alebo organicky bohatým pôdam. Väčšina odrôd je dostatočne mrazuvzdorná, aby prežila v chladnom zimnom podnebí. Okrem tohoTieto kríky majú tendenciu rýchlo rásť a časom sa množiť.

Príprava pôdy pred výsadbou

Príprava pôdy pred výsadbou plytko koreniacich kríkov je kľúčovým krokom a vyžaduje si osobitnú pozornosť. Je dôležité, aby ste pôdu dobre premiešali a zhutnili, aby vaše kríky mali optimálne prostredie. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri príprave pôdy:

  • Pridajte kompost alebo zeminu do kvetináčov, aby ste do pôdy dodali vlhkosť a živiny.
  • Pridajte hnojivo, ktoré pomôže kríkom rýchlejšie rásť.
  • Odstráňte všetky buriny, ktoré môžu brániť rastu kríkov.
  • Pôdu premiešajte rýľom, aby ste zlepšili jej štruktúru.
  • Pôdu zabaľte, aby sa nezabárala pod korene kríkov.

Keď je pôda pripravená, môžete začať vysádzať kríky. Dbajte na to, aby ste každý ker zasadili do správnej hĺbky, aby ste zabránili uduseniu koreňov.

Budete tiež musieť dodržať určitú vzdialenosť medzi rastlinami, aby mohli správne rásť a vyvíjať sa.

Tipy na starostlivosť o kríky a ich pestovanie

Údržba plytko koreniacich kríkov je pomerne jednoduchá a veľmi dôležitá úloha. Aby ste zabezpečili ich rastNajlepšie je pravidelne ich zalievať a udržiavať ich v dobrom stave. vlhké.

Raz ročne by ste mali pridať hnojivo bohaté na dusíkačo podporí ich rozvoj. Nezabudnite tiež orezávať príliš dlhé konáre, aby ste zabezpečili dobrý tvar a zdravie kríka.

Nakoniec majte na pamäti, že tento typ rastliny nevyžaduje veľkú starostlivosť a pozornosť, ale údržba je nevyhnutná pre jej rast a krásu.

Stránka 6 vznešených kríkov uvedené v tomto článku sú vynikajúcou voľbou pre výsadbu v záhrade, pretože majú plytké korene, ktoré by nemali ovplyvniť základy budov alebo drenážne systémy.

Okrem toho sú veľmi odolné a znesú extrémne teploty a nepriaznivé poveternostné podmienky. Tieto kríky môžu dodať vašej záhrade farbu a život, ako aj poskytnúť dodatočnú ochranu a krásu.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.