Home » Praktyczne wskazówki » Ako čistiť sklokeramickú varnú dosku? 5 tipov na renováciu

Ako čistiť sklokeramickú varnú dosku? 5 tipov na renováciu

Sklokeramická varná doska je jedným z našich najdôležitejších spotrebičov a používa sa takmer denne.

Je normálne, že sa zašpiní. Pravidelné čistenie optimalizuje jeho používanie a predlžuje jeho životnosť. Ako môžete zabezpečiť, aby bola vaša keramická varná doska rovnako čistá ako pôvodne? Postupujte podľa tohto návodu.

Ak je špinavý, môžete ho vyčistiť do pôvodného stavu. Nech už použijete akúkoľvek metódu, mali by ste najprv pomocou drevenej špachtle opatrne odstrániť veľké nečistoty, aby ste zabránili vzniku šmúh, a potom ich utrieť papierovou utierkou. Objavte tipy na dokonalé čistenie.

Používanie čistiaceho prostriedku

Prostriedok na umývanie riadu je veľmi účinný. Navlhčite špongiu prostriedkom na umývanie riadu a utrite ňou keramickú sklenenú dosku. Potom ho vysušte handričkou z mikrovlákna.

Vyčistite tanier citrónom

Ak ste sa už pokúsili vyčistiť varnú dosku a škvrny zostali, citrón je prípravok, ktorý dokáže odstrániť odolné škvrny. Vezmite citrón a prekrojte ho na polovicu. Potrite tanier polovicou citróna. Pred čistením taniera špongiou ho nechajte chvíľu odpočívať. Nakoniec povrch postriekajte čistou vodou a utrite čistou handričkou, aby bol suchý.

Odstraňovanie nečistôt bielym octom

Biely ocot je účinný čistiaci prostriedok. Je to produkt, ktorý ľahko nájdete všade a nie je drahý.

Ak chcete použiť, postriekajte dosku rozprašovačom a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom ho utrite čistou špongiou alebo handričkou, aby ste odstránili nečistoty. Po odstránení nečistôt utrite keramickú dosku vlhkou špongiou a osušte ju.

Pre dosiahnutie veľmi uspokojivých výsledkov sa dokonca odporúča ocot vopred zohriať. Môže sa používať aj na čistenie rúry.

Čistenie bielou farbou Meudon

Meudonská biela je veľmi jemný biely prášok z kriedových lomov. Pripravte si zmes 2 čajových lyžičiek blanc de Meudon s 1 čajovou lyžičkou vody. Túto pastu naneste na zafarbené miesta na pracovnej doske. Vlhkou špongiou jemne utrite dosku, aby ste odstránili nečistoty. Opláchnite a osušte tabuľu handričkou z mikrovlákna.

Sklokeramickú varnú dosku môžete čistiť bez väčších problémov. Aby vyzeral ako nový, je potrebné ho denne čistiť.

Mal by sa dobre udržiavať, aby sa zabezpečila jeho správna funkčnosť. Nepoužívajte ho ani ako pracovnú plochu. Ak ju použijete ako dosku na krájanie, poškriabe sa.

Používanie hlineného kameňa

Hlinený kameň sa môže používať ako kompaktný prášok alebo pasta. Vezmite trochu ílového kameňa so špongiou a rozotrite ho po pracovnej doske, kým škvrny a mastnota nezmiznú. Potom ho opláchnite a utrite handričkou z mikrovlákna. Tento čas môžete využiť na leštenie varnej dosky.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.