Home » Záhrada » Ako začať kvitnúť hortenzie?

Ako začať kvitnúť hortenzie?

Ak chcete dosiahnuť explóziu farieb vo vašej .Nie je nič lepšie ako krásny kvet hortenzie!

Tieto rastliny Tieto vysoko dekoratívne rastliny sú známe svojimi krásnymi ružovými, bielymi, fialovými alebo modrými kvetmi, ale niekedy je ťažké dosiahnuť, aby kvitli.

V tejto príručke vám poskytneme tipy pre úspešné spustenie kvitnutia hortenzie vo vašej záhrade. Ste pripravení na premenu svojej záhrady? Potom čítajte ďalej!

Požiadavky na kvitnutie hortenzie

Hortenzie sú veľmi dekoratívne kvety, ktoré sa vyznačujú guľovitými alebo pom-pom kvetmi.

Aby tieto kvety správne kvitli, musia byť splnené určité podmienky. Po prvé, hortenzie vyžadujú bohatú, dobre odvodnenú pôdu so strednou až nízkou kyslosťou.

Tiež je dôležité, aby pôda nebola príliš suchá a aby sa neustále udržiavala vlhkosť. Slnečné svetlo by malo byť mierneVystavenie intenzívnemu slnečnému žiareniu môže zmeniť farbu okvetných lístkov.

Pôdu je potrebné pravidelne obrábať, aby sa zlepšilo prevzdušňovanie a absorpcia vody.

Pôda je základným prvkom pre optimálne kvitnutie hortenzií. Je dôležité, aby pripraviť a začleniť do nej živiny potrebné.

Hortenzie sú rastliny, ktoré vyžadujú kyslé pôdyDobre odvodnená pôda bohatá na živiny. Ak chcete dosiahnuť tento typ pôdy, musíte do nej pridať kompost, konský hnoj alebo zeminu z kvetináčov.

Je však dôležité, aby bola pôda dobre prevzdušnenápretože korene hortenzií sú citlivé na hnilobu.

Je vhodné pridať hrubý piesok, ktorý pomôže prevzdušniť a zlepšiť štruktúru pôdy. Ak je pôda veľmi ílovitá, odporúča sa pridať vres, aby bola pôda ľahšia.

Hnojenie a zalievanie hortenzií

Na dosiahnutie dobrého kvitnutia hortenzií je potrebné dobre sa starať o zalievanie a hnojenie.

V prvom rade, zalievanie musí byť pravidelné. Hortenzie by sa mali v lete a v horúcom počasí zalievať denne.

Korene hortenzií sú veľmi citlivé na sucho, a preto je dôležité, aby boli dobre hydratované.

Ďalšie, oplodnenie. Odporúča sa používať hnojivo bohaté na dusík (20-10-10) na začiatku každej sezóny a každý mesiac až do konca leta, aby rastliny vytvárali viac kvetov.

Ďalšou metódou je pridanie kompostu alebo rašeliny do pôdy v polovici jari, aby sa zlepšila jej štruktúra a vlastnosti živín.
Tu je zoznam ďalších postupov, ktoré môžu podporiť dobrý rast hortenzií:

  • Do pôdy pridajte fosforečnan amónny.
  • Staré konáre odstrihnite, aby ste podporili tvorbu nových.
  • Hortenzie neprehnojujte, aby ste podporili bohaté kvitnutie.

Na záver možno povedať, že pri dodržaní správnych podmienok je možné dosiahnuť bujné kvitnutie hortenzií.

Aby hortenzie dobre kvitli, je dôležité vybrať si správnu odrodu pre vaša záhrada.

Podnebie a typ pôdy môže mať vplyv aj na kvitnutie. Hortenzie majú rady slnečné až polotienisté podmienky a pôdy, ktoré zostávajú vlhké a chladné.

V lete potrebujú pravidelnú zálievku a zvýšenú ochranu pred slnkom. Rastliny by sa mali po období kvitnutia prerezávať, aby sa stimuloval nový rast a kvety v nasledujúcom roku.

Dôležité je tiež zabezpečiť hnojenie vhodné na podporu bohatého kvitnutia.

Hnojivá bohaté na dusík Hnojivá bohaté na fosfor sú vhodné na stimuláciu rastu rastlín, zatiaľ čo hnojivá bohaté na fosfor sú vhodné na podporu kvitnutia. Začiatkom jari môže byť potrebné dodatočné hnojenie.

S trochou starostlivosti a pozornosti môžete ľahko spustiť kvitnúce Hortenzie vo vašej záhrade.

Od pravidelného zalievania cez správne hnojenie až po používanie prírodných produktov – vždy nájdete riešenie, ako dosiahnuť krásne kvitnutie vašich hortenzií.

Vďaka uvedeným tipom si môžete užiť nádherne farebnú sezónu!


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.