Home » Praktyczne wskazówki » Aký je najlepší spôsob čistenia zrkadiel, aby sa predišlo šmuhám?

Aký je najlepší spôsob čistenia zrkadiel, aby sa predišlo šmuhám?

Nasledujúce tipy sú odporúčané na účinné čistenie zrkadla a predchádzanie nepríjemným stopám.

Zrkadlo je nepostrádateľným doplnkom domácnosti. Zrkadlo sa najčastejšie používa na starostlivosť o telo, ale je to aj dekoratívny predmet. Trh ponúka rôzne typy zrkadiel, ktoré môžu byť jednoduché alebo hravé. Niektoré zrkadlá majú dekoratívne vzory a iné elegantné farby, ktoré im dodávajú dizajnový vzhľad. Keďže tieto doplnky sú užitočné aj estetické, je dôležité udržiavať ich v čistote. Tu sú naše odporúčania na účinné čistenie zrkadiel bez šmúh.

Ako vyčistiť zrkadlo bez zanechania stôp?

Často sa stáva, že po vyčistení zrkadla sa neskôr objavia nepríjemné stopy. Môže to byť spôsobené použitím nesprávneho výrobku alebo nesprávnym postupom.

Aby ste udržali zrkadlo čisté, lesklé a čisté, prinášame vám niekoľko praktických tipov, ktoré fungujú. Tieto staromódne triky si vyžadujú produkty, ktoré ľahko nájdete v kuchyni a na trhu. Ušetria vás používania typických a potenciálne drahých čistiacich prostriedkov.

Použitie novín a bieleho octu

Noviny a biely ocot sa na čistenie a leštenie zrkadiel používajú od nepamäti.

V miske zmiešajte 1/3 bieleho octu a 2/3 teplej vody. Potom do tohto roztoku namočte noviny a nakoniec utrite celý povrch zrkadla.

Výber zemiakov

Škrob obsiahnutý v zemiakoch neutralizuje nečistoty a škvrny na zrkadle.

Vezmite surový zemiak a prekrojte ho na polovicu. Potrite zrkadlo polovicou zemiaku a potom ho utrite handričkou namočenou v bielom octe. Osušte zrkadlo suchou handričkou a dodajte mu lesk.

Používanie utierky z mikrovlákna

Utierka z mikrovlákna je špeciálne príslušenstvo na utieranie prachu a čistenie citlivých povrchov.

Zľahka navlhčite handričku z mikrovlákna a utrite ňou celý povrch zrkadla. Potom zrkadlo osušte ďalšou suchou handričkou z mikrovlákna. Výsledok: vaše zrkadlo bude čisté a bez nevzhľadných škvŕn.

Esenciálny citrón

Citrón sa bežne používa pri rôznych domácich prácach. Je cenený pre svoje čistiace a dezinfekčné schopnosti a najmä pre svoje rozjasňujúce a lesk zvyšujúce vlastnosti.

Po oprášení zrkadla utrite celý povrch čistou handričkou namočenou v citrónovej šťave. Nakoniec zrkadlo utrite mäkkou a suchou handričkou.

Používanie glycerínu

Glycerín pokrýva povrch zrkadla ochrannou vrstvou, ktorá zabraňuje zahmlievaniu a nepríjemným stopám.
Najprv si vyčistite zrkadlo. Vezmite mäkkú, suchú handričku a naneste na ňu trochu glycerínu. Utrite zrkadlo handričkou, aby sa nezamlžilo.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.