Home » Novinky » IQ Test : Dokážete nájsť hodnoty X a Y v tejto pyramíde za menej ako 60 sekúnd ?

IQ Test : Dokážete nájsť hodnoty X a Y v tejto pyramíde za menej ako 60 sekúnd ?

In skúška dňa, budeš musieť určiť hodnotu neznámych v pyramíde. Mimochodom, vedeli ste, že pisári, ktorí stavali pyramídy, sú vynikajúci matematici?

Museli vypočítať presný počet blokov a museli udržiavať konštantný sklon 52 stupňov, aby získali dokonalú pyramídu. A ty si vynikajúci matematik? Toto cvičenie ktorý využíva logiku, vám prezradí viac o vašich schopnostiach.

© Fotografický kredit : Abcslovakia.sk

Ako môžeme vyriešiť tento matematický problém?

Ak chcete nájsť riešenie túto matematickú výzvu musíte určiť hodnoty X a Y na základe nejakého uvažovania.

Pre každý riadok existuje logická postupnosť a výsledok má vplyv na nasledujúci riadok. Náročnosť tejto hry je tiež nájsť odpoveď za menej ako 60 sekúnd. Preto je dôležité rýchlo a pozorne vyriešiť túto hádanku.

Malá pomôcka, ktorá vám pomôže nájsť riešenie

Aj keď sa tento test zdá na prvý pohľad jednoduchý, v skutočnosti je ťažký a zvládnu ho len tí najtalentovanejší ľudia v matematike.

Aby ste to úspešne vyriešili, dôležité je začať od základne pyramídy a doplňte otázniky. Vaše matematické schopnosti preto nebudú stačiť a budete musieť nájsť odkaz, ktorý tieto čísla spája.

Aby ste obstáli v tomto teste, zbavte sa časového tlaku a nenechajte sa rušiť, pretože vás to môže rozptyľovať. Nepreskakujte riadky a choďte krok za krokom.

Kliknutím na „Ďalej“ nižšie nájdete odpovede


Behrija Klešnik
O autorze, Behrija Klešnik