Home » Novinky » IQ test: dokážete vyriešiť tento matematický problém za desať sekúnd?

IQ test: dokážete vyriešiť tento matematický problém za desať sekúnd?

Na stimuláciu mozgu nie je nič lepšie ako malý matematický problém, ktorý musíte vyriešiť za desať sekúnd. Stačí sa pozrieť na obrázok a vyriešiť matematický problém. Všimnite si, že tento IQ test je vynikajúcim spôsobom, ako okrem rýchlosti mozgu posúdiť aj schopnosti myslenia. Tento inteligenčný test je nielen zábavný, ale aj trochu náročný. Nebudete mať inú možnosť, ako použiť logické a deduktívne schopnosti, aby ste našli hľadané riešenie.

Pokyny pre tento zábavný inteligenčný test

Na obrázku hore sú modré a fialové sovy. Vzhľadom na čísla získané z prvých troch operácií nájdite hodnotu modrej a fialovej sovy. Tento test je zaujímavý a vzrušujúci tým, že sa ho musíte pokúsiť dokončiť za menej ako 10 sekúnd! Zaujíma vás, prečo bola v tomto IQ teste ako zviera vybraná sova? Mali by ste vedieť, že sovy predstavujú vedomosti aj múdrosť. Sú to nočné dravce s výborným zrakom. Ak chcete prebudiť svojho vnútorného génia, vyriešte túto malú hádanku. Pri hľadaní odpovede sa neodporúča príliš premýšľať. Cieľom testu nie je spôsobiť vám bolesť hlavy, ale otestovať vašu schopnosť vykonávať mentálne výpočty.

Predtým, ako si urobíte tento IQ test, nezabudnite si papier, ceruzky a kalkulačku. Váš mozog bude vaším jediným skutočným spojencom! Ak si chcete užiť viac zábavy, odporúčame hrať s ostatnými, ak je to možné. Môžete pozvať svojich priateľov alebo niekoľko blízkych členov rodiny a stráviť s nimi príjemný čas, ktorý bude určite plný smiechu. Takto zistíte, kto je najrýchlejší. Okrem logiky a rýchlosti výpočtu sa musíte vedieť sústrediť. Ak chcete získať presnú predstavu o svojich intelektuálnych schopnostiach, odporúčame vám, aby ste si svoj výkon načasovali. Opäť nezabudnite, že od určitého bodu máte 10 sekúnd na to, aby ste našli sovu hodnotu každej farby.

Interpretácia vašich mentálnych schopností

Dokázali ste určiť hodnotu modrej sovy a hodnotu fialovej sovy približne za 10 sekúnd? Gratulujeme k tomuto úspechu, ukazuje to, že ste veľmi talentovaný. Ste jedným z mála ľudí, ktorí sú dobrí v mentálnej aritmetike a majú nezastaviteľnú logiku. Vaša inteligencia spravidla zapôsobí na mnohých ľudí.

Ak sa vám nepodarí správne odpovedať do 10 sekúnd, môžete to skúšať znova, kým sa vám to nepodarí. To neznamená, že nie ste inteligentní, to ani zďaleka! Ste vytrvalý človek, takže sa nevzdávajte a nepodceňujte sa. To, že nie ste dobrí v počtoch, neznamená, že ste menej inteligentní. Každý má svoje vlastné schopnosti. Navyše vytrvalosť sa vždy skôr či neskôr vyplatí.

Skutočný výsledok IQ testu

Teraz, keď ste našli výsledky matematickej úlohy, je čas ich skontrolovať. V prípade modrej sovy bola odpoveď 40, v prípade fialová sova, odpoveď na výzvu bola 5. Dúfame, že ste sa pri tomto malom teste zabavili. Bolo by zaujímavé podeliť sa oň so svojimi priateľmi a rodinnými príslušníkmi. Len sa dobre bavte a vytvárajte si zábavné spomienky.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.