Home » Novinky » IQ test: iba 10 % respondentov dokázalo nájsť správny dielik skladačky do 10 sekúnd!

IQ test: iba 10 % respondentov dokázalo nájsť správny dielik skladačky do 10 sekúnd!

Táto hádanka preverí vaše pozorovacie a analytické schopnosti. Nezabudnite však, že máte iba 10 sekúnd byť jedným z 10 % redakcie, ktorá túto výzvu prijala. Hádanky sú zvyčajne hlavolamy, ktorých riešenie si vyžaduje skôr kreativitu než používanie matematických vzorcov.

A čo je ešte dôležitejšie, hádanky údajne posilňujú prepojenia medzi mozgovými bunkami, zvyšujú mentálnu obratnosť a pomáhajú pri krátkodobej pamäti. Dosť bolo rečí, teraz sa pustite do akcie a nájdite ten správny kúsok skladačky.

Spustite stopky!

Dokážete identifikovať správny dielik skladačky?

Hádanky si často vyžadujú netradičný spôsob myslenia, ale niekedy si vyžadujú aj vynikajúci kvantitatívny prístup. Na rozdiel od obrázku vyššie musíte použiť svoj zrak a pozorovacie schopnosti, aby ste našli správny dielik na doplnenie skladačky na obrázku. Aj keď máte odpoveď priamo pred sebou, musíte byť veľmi pozorní a hľadať aj tie najmenšie detaily.

V súlade so svojím názvom bude test záludný, ale kým začnete odpovedať, trochu dlhšie sa zamyslite.

Hádanka založená na logickom myslení sa nazýva hlavolam. Toto mentálne cvičenie zlepší vaše schopnosti kritickej analýzy a riešenia problémov. A vďaka tomu budete lepšie rozmýšľať a robiť správne rozhodnutia po každej výzve.

Pripomíname, že cieľom je nájsť správny dielik na skompletizovanie skladačky. Jednoduché, však?

Na nájdenie správnej odpovede však máte len 10 sekúnd.

Tik…tak…tik…tak…

Dosť bolo napätia a tichej hudby v pozadí, poďme k odpovedi.

Na tomto obrázku je krásna sklenená guľa, ktorá sa používa na ozdobenie vianočného stromčeka. A cieľom je nájsť správny dielik na skompletizovanie skladačky. Pozorne si prezrite všetky detaily na obrázku a čo najrýchlejšie vyriešte hádanku.

Ak sa vám ho podarí nájsť, gratulujeme. Ak stále nemôžete nájsť správnu odpoveď alebo ste zmätení, všimnite si nasledujúcu nápovedu.

Tip: Na ozdobenie vianočného stromčeka sa zvyčajne používa párny počet sklenených gulí.

Stále sa trápite? Potom sa pozrite na obrázok nižšie a získajte správnu odpoveď.

Táto hádanka si vyžadovala rýchle posúdenie vašich pozorovacích schopností a ostrosti zraku. Ak chcete zlepšiť svoje kognitívne schopnosti, schopnosť riešiť problémy a pamäť, pravidelne riešte hádanky.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.