Home » Novinky » IQ test : Kto dostane čaj ako prvý ? Na odpoveď máte len 20 sekúnd

IQ test : Kto dostane čaj ako prvý ? Na odpoveď máte len 20 sekúnd

Logické výzvy sú v súčasnosti čoraz populárnejšie a predstavujú skvelý spôsob stimulácie mysle a kognitívnych schopností. Dnes sa chystáme vyzvať výzva obzvlášť zaujímavé: zistiť, ktorý pohár sa naplní ako prvý.

Na priloženom obrázku túto výzvuV tejto úlohe uvidíte niekoľko potrubí pripojených k pohárom. Niektoré potrubia sú zablokované a je ťažké určiť, ktoré sa naplní skôr.

Cieľom tejto úlohy teda nie je len určiť, ktorý pohár sa naplní ako prvý, ale aj pochopiť, ako sú ostatné poháre prepojené a ako ich ovplyvní zablokované potrubie. Na vyriešenie tohto problému bude preto potrebné použiť určité znalosti z mechaniky a fyziky.

Ľudia, ktorí nemajú tieto špecifické znalosti, sa nemusia obávať, pretože vám poskytneme nástroje, ktoré vám umožnia nájsť riešenie tejto logickej výzvy.

Uvidíme, či túto výzvu dokážete vyriešiť! Vašou úlohou je určiť, ktorý pohár sa naplní ako prvý a prečo.. Hoci sa riešenie môže zdať na prvý pohľad jednoduché, na nájdenie správnej odpovede je potrebné dôkladne sa zamyslieť. Ste pripravení na túto výzvu?

Otestujte si svoje schopnosti : zistite, kto dostane čaj ako prvý!

Pri tomto teste sa musíte pozorne pozerať na obrázok a sústrediť sa na to, ktorý pohár sa naplní ako prvý. Môže tam byť niekoľko pascí! Úroveň náročnosti testu si môžete pozrieť na posuvníku na obrázku.

Foto: Ludiaakomy.com

Ste pripravení prijať túto výzvu? Otestujte sa a zistite, či ste našli správnu odpoveď!

Logické testy a matematické hádanky : dobrý spôsob, ako otestovať svoje IQ !

Logické testy alebo riešenie matematických hádaniek môžu byť pre myseľ veľmi prospešné. Logické testy sú dobrým spôsobom, ako otestovať svoje IQ a rozvíjať svoje myslenie.

Tieto testy môžu byť veľmi rôznorodé a môžu zahŕňať témy ako geometria, pravdepodobnosť, abstraktné uvažovanie a riešenie problémov. Matematické hádanky sú ďalším skvelým spôsobom, ako trénovať mozog. Nútia nás hľadať inovatívne riešenia výziev, ktoré pred nás matematika stavia.

Tieto cvičenia môžu tiež majú vplyv na náš každodenný život.. Riešenie hádaniek alebo testovanie logiky môže zlepšiť našu schopnosť riešiť problémy, rýchlejšie myslieť a lepšie sa rozhodovať.

Pomáha nám tiež lepšie pochopiť svet okolo nás a zostať v strehu a sústrediť sa na to, čo je dôležité.

Kliknutím na tlačidlo „ďalej“ nižšie zobrazíte riešenie


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.