Home » Novinky » IQ test : Otestujte svoje intelektuálne schopnosti a zistite výšku stola za 40 sekúnd !

IQ test : Otestujte svoje intelektuálne schopnosti a zistite výšku stola za 40 sekúnd !

Výzva je test, ktorý museli riešiť žiaci základných škôl v Číne. Test ktorý sa na prvý pohľad zdá byť jednoduchý, ale je mimoriadne zložitý.

Hoci je Čína krajinou s najväčším počtom intelektuálov na svete, len málo študentov vedelo na túto otázku odpovedať. test. A vy, budete schopní ho vyriešiť za 40 sekúnd?

Tento test, ktorý vyzerá ako zábava a hra, vám dá poriadne zabrať. Nenechajte sa oklamať vzhľadom!

Pri riešení tohto matematického problému musíte zohľadniť rôzne predložené prvky. Máte stôl, myš a mačku a predovšetkým máte merania. Ak chcete získať výšku stola, musíte vymyslieť matematickú rovnicu, ale akú? Výšku je možné odhadnúť aj pomocou vizuálnej logiky.

Potrebujete pomoc?

Toto cvičenie je pre tých šikovnejších. Je to ťažké a je celkom normálne, že len niektorí čínski študenti uspeli.

Na obrázku sú jasne vidieť dve rôzne miery. Tieto miery predstavujú vzdialenosť medzi dvoma zvieratami, jedným na stole a druhým na podlahe.

Na prvom obrázku je to medzera je 140 cma na druhom, má 110 cm. Rozdiel medzi týmito dvoma obrazmi spočíva v inverzii miest zvierat. Dokážete na základe týchto údajov nájsť odpoveď?

Riešenie je uvedené na nasledujúcej strane. Nižšie kliknite na tlačidlo „Ďalej“.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.