Home » Novinky » IQ test: Pozorne si prezrite tento obrázok a nájdite 3 rozdiely.

IQ test: Pozorne si prezrite tento obrázok a nájdite 3 rozdiely.

Obsah

Test osobnosti je zaujímavý tým, že nám umožňuje zistiť osobnostné črty, ktoré nám umožňujú lepšie reagovať na určité situácie, napríklad na nebezpečenstvo. Na dosiahnutie cieľa je však dôležitá vizuálna a mentálna obratnosť. Pri tejto obrázkovej úlohe, ktorá vám umožní rozoznať 3 rozdiely medzi týmito 2 fotografiami detí hrajúcich sa s loptami, musíte pracovať na svojich pozorovacích schopnostiach, usilovne sa sústrediť a nenechať sa rozptyľovať.

3 rozdiely, ktoré treba nájsť

Na obrázku je matka s dvoma deťmi, ktoré sa hrajú na pláži. Po 15 sekundách musíte nájsť 3 rozdiely. Prvým rozdielom je farba loptičky, ktorú matka hádže. Druhým rozdielom je chlapcov golier, vďaka ktorému je jeho krk neviditeľný. A napokon tretí rozdiel je na ruke matky. Ak chcete nájsť 3 rozdiely, je dôležité pozorovať detaily jednotlivých obrázkov.

Je to zábavná mentálna aktivita, ktorá vám umožní precvičiť si mozog, otestovať svoje schopnosti a dobre sa sústrediť. V závislosti od pozorného pozorovateľa sa nájdu aj takí, ktorí nájdu správne odpovede rýchlo, za menej ako 15 sekúnd. Niektorí neuvidia všetky správne odpovede a iným bude trvať trochu dlhšie, kým ich identifikujú.

Dobrý pozorovateľ

Ak ste rýchlo našli tieto tri rozdiely, máte agilnú myseľ a dokážete vidieť rozdiely bez ohľadu na to, aké sú malé. Ste typ človeka, ktorý berie osobný rozvoj vážne. Neustále hľadáte spôsoby, ako zlepšiť seba a veci, aby ste dosiahli svoje ciele. Na druhej strane, ak ste tieto tri rozdiely nenašli, je dôležité na nich pracovať a zamerať sa na koncentráciu.

Aké sú výhody?

Pozorovací test vám umožní vyhodnotiť nielen vaše pozorovacie schopnosti, ale aj vašu inteligenciu. Vizuálny test hodnotí vašu úroveň a to, ako dobre viete nájsť odpoveď. Rozdiel oproti ostatným testom je v tom, že tento test je zábavný a zábavný. Z času na čas je dôležité používať mozog na získanie správnych reflexov. 15 sekúnd na nájdenie 3 rozdielov dáva 5 sekúnd na každý rozdiel. Čím rýchlejšie je mozog naučený reagovať, tým rýchlejšie nájde rozdiely, aj keď sú malé. Keď sa dostanete na vyššiu úroveň a budete hrať náročnejšie pozorovacie úlohy, nebudete mať problém nájsť niekoľko rozdielov v rekordne krátkom čase.


Hortenzia Kolrusová
Ako autorka zábavnej rubriky portálu Ludiaakomy.sk uverejňujem testy osobnosti, optické ilúzie a iné zábavné hry. Rada sledujem najnovšie trendy a delím sa o ne s vami.