Home » Novinky » IQ test: Presuňte 5 zápaliek a vytvorte 6 štvorcov. Riešenie zistíte za 25 sekúnd.

IQ test: Presuňte 5 zápaliek a vytvorte 6 štvorcov. Riešenie zistíte za 25 sekúnd.

Dnešný IQ test vám poskytne príležitosť vykonať mentálne cvičenie. A keďže táto výzva je zábavná a zábavná, bude príležitosťou na zníženie stresu. Počet ľudí, ktorí úspešne vyriešili túto zložitú hádanku, je však veľmi malý. Zvládnete úlohu byť súčasťou tejto malej skupiny? Je to na vás!

Ako sa robí tento IQ test?

Vaším cieľom je pozorne si prezrieť obrázok, ktorý sa skladá z niekoľkých zápaliek. Potom musíte presunúť 5 zápaliek a vytvoriť 6 políčok. Na vyriešenie tejto úlohy bol stanovený časový limit 25 sekúnd. Na presnejšie určenie dĺžky trvania testu použite stopky. Na druhej strane sa musíte sústrediť. Nenechajte sa rozptyľovať, pretože budete mať len jeden pokus.

Tu je riešenie tohto IQ testu

Na prvý pohľad sa tento test IQ zdá byť veľmi zložitý. Existuje však niekoľko možných riešení tohto problému. My sa však pozrieme na najjednoduchšiu odpoveď. Výsledok si môžete pozrieť na nasledujúcom obrázku. Zápalky, ktoré je potrebné presunúť, sú tri vpravo hore a jedna na pravej strane. Posledné dva zápasy, ktoré sa majú presunúť, sa nachádzajú v pravom rohu. Sú potrebné na vytvorenie posledných dvoch štvorcov.

Ak ste dokázali vyriešiť tento IQ test

Gratulujeme! Ste jedným z mála ľudí, ktorí dokázali dať správnu odpoveď na túto mimoriadne ťažkú hádanku. A navyše ste to zvládli za menej ako 25 sekúnd. To naznačuje, že máte veľkú schopnosť sústrediť sa a vynikajúci zmysel pre analýzu. Na druhej strane poznáte formy matematiky alebo logiky.

Ak túto výzvu nezvládnete

Je to úplne normálna situácia, pretože neúspech je súčasťou života. Najdôležitejšie je prevziať kontrolu nad svojím životom, aby ste mohli túto prekážku prekonať. Preto vás vyzývame, aby ste si urobili ďalšie testy IQ, aby si váš mozog zvykol riešiť problémy. To vám vybrúsi mozog na ešte ťažšie a komplikovanejšie úlohy.


Hortenzia Kolrusová
Ako autorka zábavnej rubriky portálu Ludiaakomy.sk uverejňujem testy osobnosti, optické ilúzie a iné zábavné hry. Rada sledujem najnovšie trendy a delím sa o ne s vami.