Home » Novinky » IQ test: Presuňte zápalku a rozlúštite túto rovnicu

IQ test: Presuňte zápalku a rozlúštite túto rovnicu

Máte radi matematiku? Ak áno, potom tento test je pre vás to pravé. Pri hľadaní chýb v tejto rovnici si budete môcť otestovať svoje intelektuálne schopnosti aj vizuálne zručnosti, a to všetko počas zábavy.

Ide o výpočet, ktorý je bližšie ako čokoľvek iné khra. Pozorne sledujte operáciu a opravte chybu, aby ste dokázali, že máte vysoké IQ a dokonalý prehľad.

Čo je to za test?

Celkovo budete musieť vyriešiť rovnica. Každé číslo sa skladá z rôznych zápaliek.

V tejto hádanke máte operáciu s jej výsledkom: na jednej strane máte násobenie čísel tri (3) a deväť (9)na druhej strane odpoveď, číslo päť (5)Treba poznamenať, že v tejto rovnici je chyba.

Vaším cieľom je nájsť a opraviť ho, ale dosť zvláštnym spôsobom.

Riešenie tento matematický problém 3×9=5budete musieť presunúť jeden a len jeden zápas zmeniť rovnicu.

Najprv identifikujte chybu, potom sa pokúste určiť, či treba zmeniť matematické znamienko alebo zmeniť jednu či viac číslic, a nakoniec zistite, ako presunúť jednu zhodu, aby ste opravili celý výpočet.

Kliknutím na „ďalšie“ nižšie zobrazíte riešenie


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.