Home » Novinky » IQ test: Ste inteligentný? Potom zistite hodnotu každej potraviny!

IQ test: Ste inteligentný? Potom zistite hodnotu každej potraviny!

Chcete sa zabaviť a zároveň si zmerať svoj inteligenčný kvocient? Ste na správnom mieste! Našli sme IQ test ktorý je zábavný a zároveň náročný pre váš mozog. Akí ste naozaj inteligentní? Je čas to zistiť!

Vizuálny test: „Aká je hodnota 3 zložiek?“

Ste pripravení? Vaša stránka IQ test Testom dňa je matematická úloha. Aby ste získali správne odpovede, musíte si zapamätať základné pravidlá výpočtu a využiť svoje matematické schopnosti. Aby ste uspeli, zostaňte počas nasledujúcich minút sústredení, nenechajte sa rozptyľovať. Tento test !

Nižšie máte štyri rovnice formulované s košíčkami s doplnkami a bez nich.

Foto: Radiotips

Vašou úlohou bude nájsť hodnotu koláčika a každého z doplnkov: čerešne a čokoládovej tyčinky. Na vyriešenie tejto matematickej hádanky nemáte žiadny časový limit.

Vždy si však môžete určiť čas, pretože čím rýchlejšie vyriešite tento IQ test, tým múdrejší sa ukážete byť.

Teraz je to na vás!

IQ test: správna odpoveď

Teraz vám prezradíme, ako vyriešiť túto matematickú hádanku. Ak ste našli správnu argumentáciu so správnymi odpoveďami, znamená to, že ste naozaj inteligentní!

Riešenie

Hodnota jedného koláčika je 3. Hodnota čokoládovej tyčinky je 2 a hodnota čerešne je 1.

Aby ste dospeli k týmto hodnotám, musíte použiť každú z daných rovníc.

Pomocou prvej rovnice máte 27 = 3 x 3 x 3. Takže jeden koláčik má hodnotu 3.

Túto hodnotu použijete v druhej rovnici, aby ste získali hodnotu čokoládovej tyčinky. 10 = dva keksíky s 1 tyčinkou tak, že 5 + 5 = 10. 5 je potom hodnota keksíka s jednou tyčinkou. Dostanete: 5 = 3 + 2. Jedna tyčinka má potom hodnotu 2.

Nakoniec, aby ste získali hodnotu čerešne, postupujte takto:

S treťou rovnicou máte: 7 + (3 + hodnota čerešne) = 11. Pomocou jednoduchého matematického uvažovania dostanete 11 – 10 = hodnota čerešne = 1.

Posledná rovnica vám umožňuje skontrolovať vaše odpovede ako : 5 + 3 + 7 = 15.

Foto: Radiotips

Ak ste nenašli správne odpovede, znamená to, že vám chýbala koncentrácia a analýza.

Zdá sa, že nedostatočne stimulujete svoj mozog. Našťastie sú k dispozícii naše viacnásobné testy IQ, ktoré vám pomôžu zostať aktívnymi!


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.