Home » Novinky » IQ test: Zistite svoje IQ pomocou tejto rovnice za menej ako 15 sekúnd ? Rovnováhu vyrovnajte presunutím iba 2 zápaliek

IQ test: Zistite svoje IQ pomocou tejto rovnice za menej ako 15 sekúnd ? Rovnováhu vyrovnajte presunutím iba 2 zápaliek

Toto je IQ test pre Einsteinových žiakov, matematicky náročných. Patríte medzi elitu? Rýchlosť vášho myslenia bude výhodou, pretože na vyriešenie budete mať len 15 sekúnd.

Ako vyriešiť tento IQ test?

Najskôr si pozorne prezrite nasledujúci obrázok. Nájdete na ňom rovnicu 1 +6=9. Vaším cieľom je vyrovnať rovnicu na obrázku. Ak chcete dosiahnuť požadovaný výsledok, musíte presunúť 2 zápalky. Tento test je vyhradený pre ľudí s vysokou intelektuálnou kapacitou, pretože ho treba zvládnuť za 15 sekúnd. Preto si pred začiatkom nájdite čas na prípravu. Odstráňte všetky rušivé vplyvy a dôkladne sa sústreďte.

©ludiaakomy.sk

Ste pripravení na túto výzvu?

Všeobecne povedané, táto úloha vyzerá jednoducho, ale v skutočnosti si vyžaduje veľa premýšľania. V skutočnosti je to test, ktorý v prvom rade vyžaduje vašu schopnosť rýchlo vyriešiť problém, ale nie ponáhľať sa. Kľúčom je koncentrácia.

Okrem toho je to jedno z mnohých cvičení na zlepšenie IQ, na hodnotenie seba samého.

Odpoveď: aký bol zápas na presun?

Východisková rovnica bola 1 +6=9. Ktorý zápas by ste mali presunúť? Bez ďalších slov vám prinášame riešenie. V skutočnosti stačí premeniť 6 na 2 a 1 na 7. Na to ste museli presunúť zápalku na 1, aby ste získali 7, a zmeniť miesto inej zápalky na zvyšnej 6, aby ste získali 2. Toto je riešenie hádanky.

©ludiaakomy.sk

Vyriešili ste rovnicu?

Absolvovaním tohto testu ste preukázali, že máte veľmi vysokú úroveň inteligencie. Máte schopnosť rýchlo sa rozhodnúť v stresovej a naliehavej situácii. Gratulujeme!

Ak sa vám to nepodarilo, neznamená to, že nie ste inteligentní. V skutočnosti vám jednoducho chýba prax a koncentrácia. Cvičte ďalej.


Hortenzia Kolrusová
Ako autorka zábavnej rubriky portálu Ludiaakomy.sk uverejňujem testy osobnosti, optické ilúzie a iné zábavné hry. Rada sledujem najnovšie trendy a delím sa o ne s vami.