Home » Praktyczne wskazówki » Jednoduchý trik, ako dodať podlahe lesk a zanechať ju voňajúcu a vyzerajúcu ako nová.

Jednoduchý trik, ako dodať podlahe lesk a zanechať ju voňajúcu a vyzerajúcu ako nová.

Pokiaľ ide o čistenie podláh, existuje niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu udržiavať dlaždice každý deň ako nové.

Mnohé prírodné produkty sa ukazujú ako lepšia alternatíva k chemickým čistiacim prostriedkom na starostlivosť o podlahy. Okrem toho, že sú účinné, sú aj ekologické, takže nemajú negatívny vplyv na životné prostredie. Pozrite si tieto praktické tipy, aby vaše dlaždice vyzerali skvele.

#Vlhké čistenie sa osvedčilo ako najúčinnejšia metóda čistenia podláh. Použitím #mopu možno dokonale kombinovať suché utieranie prachu s mokrým čistením priľnutých čiastočiek nečistôt – šetrí to čas a zároveň je to hygienické. #mewatm https://t.co/BvjgzgUIhx pic.twitter.com/6i0S7ox6LE

– Zdieľanie textilu Mewa (@Mewa_CZ) február 11, 2019

Používanie esenciálneho bieleho octu

Biely ocot je produkt, ktorý je už dlho známy svojou účinnosťou pri čistení. Naše babičky ho používali najmä na údržbu miestností v dome a rôznych predmetov. Biely ocot má totiž antimikrobiálne a antiseptické vlastnosti. Je preto rovnako účinný ako bielidlo. Je tiež známy svojimi vlastnosťami proti tvorbe vodného kameňa.

Na údržbu obkladačiek pomocou tohto prípravku si pripravte vedro s horúcou vodou a pridajte približne 250 ml bieleho octu. Túto zmes potom môžete použiť na drhnutie podlahy. Ak sú vaše porcelánové dlaždice znečistené vodným kameňom, je dobré použiť zmes bieleho octu a jedlej sódy. Stačí jeden liter octu a jedna polievková lyžica sódy bikarbóny. Tento roztok spolu s jemným kefovaním odstráni zvyšky vápna.

Dodanie lesku obkladačkám pomocou ovsených a pšeničných otrúb

Použitie ovsených a pšeničných otrúb sa neobmedzuje len na ich početné zdravotné a kozmetické výhody. Ovosné a pšeničné otruby sú tiež účinné pri starostlivosti o dlaždice.

Ak chcete pripraviť domáci čistič z pšeničných a ovsených otrúb, uvarte 1 kg pšeničných otrúb alebo 250 g ovsených otrúb v 2,5 litra vody. Po niekoľkých minútach zmes preceďte a pridajte niekoľko kvapiek amoniaku. Potom jednoducho vydrhnite dlaždice týmto prírodným produktom. Nakoniec vyčistite podlahu mopom.

Odmasťovanie podlahy vodou z varenia zemiakov

Ak chcete podlahu odmastiť, mali by ste vedieť, že voda na varenie zemiakov účinne obnovuje jej lesk. Okrem toho je k obkladačkám šetrnejší ako chemické čistiace prostriedky. Zemiakové hľuzy sú totiž bohaté na škrob, ktorý má lepšie odmasťovacie vlastnosti ako prostriedok na umývanie riadu.

Ak chcete vyčistiť podlahu týmto roztokom, jednoducho nalejte na podlahu horúcu vodu na varenie. Nechajte ho pôsobiť 15 minút a potom podlahu vydrhnite kefou. Nakoniec podlahu opláchnite, aby ste odstránili zvyšky mastnoty.

Používanie čierneho mydla

Čierne mydlo je tiež 100 % prírodný a ekologický produkt, ktorý účinne odstraňuje odolné škvrny a nečistoty z dlaždíc a zároveň zabraňuje ich čoraz väčšej poréznosti. Na tento účel pridajte jednu polievkovú lyžicu čiernej mydlovej pasty do 5 litrov vody. Potom pridajte niekoľko kvapiek citrónového esenciálneho oleja, aby ste roztoku dodali trochu sviežosti. Túto mydlovú vodu potom môžete použiť na čistenie dlaždíc.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.