Home » Praktyczne wskazówki » Karí z tresky s paprikou, chutný, rýchly a jednoduchý recept!

Karí z tresky s paprikou, chutný, rýchly a jednoduchý recept!

Ak hľadáte chutný a zdravý recept, potom je treska karí s paprikou presne to, čo potrebujete. Toto rýchle a jednoduché jedlo je nielen chutné, ale aj veľmi výživné. Je ideálne na obed aj večeru a môžete ho podávať s ryžou, cestovinami alebo quinoou. Vďaka jedinečnej kombinácii čerstvých surovín, omáčok a korenín je toto kari chutné a zároveň sýte. Tu je návod na jeho prípravu.

Ingrediencie pre 4 osoby

  • 500 g tresky
  • 2 červené papriky
  • 1 cibuľa
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 1 polievková lyžica kari korenia
  • 200 ml tekutej smotany
  • Olivový olej
  • Soľ a korenie podľa chuti

Kroky prípravy

1. Nakrájajte papriku a cibuľu na kocky a 5 minút ich opekajte na panvici s trochou olivového oleja na miernom ohni.
2. Pridajte pretlačené strúčiky cesnaku a kari korenie a smažte ďalšiu minútu.
3. Pridajte kúsky tresky a varte 5 minút.
4. Prilejte tekutú smotanu, panvicu zakryte a na miernom ohni varte 10 minút.
5. Podľa chuti pridajte soľ a korenie a kari podávajte horúce.

Pôvod receptu na tresku na kari s paprikou

Karí z tresky s paprikou je veľmi starý recept, ktorý vznikol pred stáročiami v Indii. Je to chutné jedlo z tresky a papriky varené v pikantnej omáčke. Recept je veľmi jednoduchý na prípravu a ponúka jedinečnú a exotickú chuť. Prísady na karí z tresky a papriky sú zvyčajne červená paprika, cibuľa, cesnak, paradajky, korenie a treska. Recept sa dá prispôsobiť individuálnym chutiam a preferenciám.

Toto jedlo sa rozšírilo po celom svete a dnes je veľmi obľúbené. Je jednoduché na prípravu a má lahodnú a jedinečnú chuť. Je tiež bohaté na živiny vrátane vitamínov a minerálov, takže je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí sa chcú stravovať zdravo. Treska na kari s paprikou je veľmi chutné jedlo, ktoré poteší chuťové poháriky!


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.