Home » Novinky » Logický test: Presuňte 3 zápalky, aby sa objavilo slovo. Máte na to 10 sekúnd.

Logický test: Presuňte 3 zápalky, aby sa objavilo slovo. Máte na to 10 sekúnd.

Tu vám ponúkame záludnú logickú hádanku, v ktorej musíte preukázať svoje vedomosti zo všeobecných znalostí. V tejto úlohe musíte presunúť iba 3 zápalky a vytvoriť názov známeho hlavného mesta ázijskej krajiny. Máte na to len 10 sekúnd.

Ďalšie nápovedy vám už nedáme, pretože sa domnievame, že vyššie uvedená nápoveda je dostatočná na nájdenie slova a že pomocou svojho dôvtipu určíte, ktoré zápalky treba presunúť, aby ste vyriešili logickú hádanku. Ak ste pripravení, zanecháme vám obrázok tejto výzvy.

Nebudeme vám dávať ďalšie nápovedy, pretože sa domnievame, že vyššie uvedené nápovedy sú dostatočné na nájdenie slova a že pomocou svojej inteligencie určíte, ktoré zápalky treba presunúť na vyriešenie logickej hádanky. Ak ste pripravení, zanecháme vám obrázok tejto výzvy.

Ak ani po niekoľkých neúspešných pokusoch a niekoľkých sekundách nedokážete nájsť slovo, a už vôbec nie vedieť, ktoré zápalky presunúť, ponúkame vám riešenie nižšie.

Riešenie hry

Je to veľmi jednoduché. Presunutím troch zápaliek vytvoríte nové písmeno.

Na druhom obrázku odstráňte zvislú zápalku vpravo. Ide o písmeno „E“.
Na treťom obrázku odstráňte vodorovnú zápalku zo stredu a vznikne písmeno „O“.
Nakoniec na štvrtom obrázku odstráňte hornú vodorovnú zápalku a vznikne písmeno „U“.
Keď máte v ruke všetky 3 zápalky, vytvoríte posledné písmeno „L“, ktoré pridáte na koniec slova.

Dostanete názov hlavného mesta Južnej Kórey „SEOUL“.


Hortenzia Kolrusová
Ako autorka zábavnej rubriky portálu Ludiaakomy.sk uverejňujem testy osobnosti, optické ilúzie a iné zábavné hry. Rada sledujem najnovšie trendy a delím sa o ne s vami.