Home » Novinky » Máte 10 sekúnd na to, aby ste dokázali, že ste skutočný génius! Dokážete to?

Máte 10 sekúnd na to, aby ste dokázali, že ste skutočný génius! Dokážete to?

Predovšetkým si nezabudnite počas dňa vyhradiť niekoľko minút na odpočinok, aby ste potlačili stres a únavu.

Práve s ohľadom na to vám ponúkame túto malú IQ test ktorý vám umožní zabiť dve muchy jednou ranou: nielenže sa zabavíte, ale tiež zistíte, či ste génius alebo nie.. Pripravte si stopky, Je čas začať.

Aký je dnešný test?

Predstavíme vám obrázok, ktorý ukáže niekoľko geometrických tvarov rôznych farieb. V skutočnosti sa na tomto obrázku nachádzajú trojuholníky, štvorce, kruhy a šesťuholníky.

Ďalší dôležitý detail, niektoré geometrické útvary majú v sebe iné geometrické útvary. Na tomto obrázku však jeden útvar chýba a vy ste pochopili, že je na vás, aby ste určili, aký tento geometrický útvar bude.

Musíte tiež nájsť jeho farbu a ďalší obrazec, ktorý má byť umiestnený v tomto geometrickom útvare. Na to budete mať štyri možnosti: A, B, C alebo D.

Aj malá ťažkosť: budete mať len 10 sekúnd nájsť odpoveď a byť nazvaný géniom. Ak vám to bude trvať dlhšie, rozbolí vás hlava. Veľa šťastia!

Foto: Radiotips

Aké pozitíva môže priniesť IQ test?

Na začiatok, IQ testy sú ideálne pre tých, ktorí sú príliš zaneprázdnení, aby baviť sa alebo relaxovať. Takýto hlavolam si môžete vyskúšať vyriešiť kdekoľvek a kedykoľvek, nezaberie vám to viac ako pár minút.

Úspech v tomto type hádanky ukáže vaše intelektuálne schopnosti a výkonnosť. Ak napríklad uspejete v časovom limite, budete považovaní za génia.

Nakoniec, testy IQ vám tiež umožňujú stimulovať svoj mozog a tým dlhodobo zlepšovať svoje schopnosti.

Desať sekúnd uplynulo, je čas odpovedať!

Správna odpoveď bola možnosť C! Našli ste ju za 10 sekúnd? Ak áno, potom GratulujemeUrčite ste génius.

Pre tých, ktorí na to neprišli, nebojte sa, zbavíme vás bolesti hlavy vysvetlením odpovede.

Ako ste možno uhádli, za týmto obrázkom sa skrýva odôvodnenie. Ak chcete nájsť logiku, museli ste pozorovať jednotlivé geometrické tvary v poradítakže ste si mali všimnúť, že najprv bol štvorec, po ktorom nasledoval ďalší štvorec obsahujúci šesťuholník.

Veľmi dôležitý detail, príslušný šesťuholník má rovnakú farbu ako prvý štvorec . Potom by ste pochopili poradie geometrických útvarov: jednoduchý útvar, potom útvar s číslicou vo vnútri, po ktorom nasleduje ďalší jednoduchý útvar.

Pri pozornom pohľade na každý útvar by ste dokázali určiť, že útvar vnútri je rovnaký ako útvar, ktorý nasleduje za ním. Tiež by ste pochopili, že farba tvaru vnútri je rovnaká ako farba tvaru, ktorý mu predchádza. Aby ste to lepšie pochopili, uvádzame riešenie na obrázkoch.

Foto: Radiotips

Predovšetkým sa neochudobňujte o zdieľať tento IQ testna svojich sociálnych sieťach, aby ho mohli využiť aj vaši priatelia a rodina.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.