Home » Praktyczne wskazówki » Máte doma šváby? Umiestnite túto rastlinu do svojho domova a už ich nikdy neuvidíte!

Máte doma šváby? Umiestnite túto rastlinu do svojho domova a už ich nikdy neuvidíte!

Váš domov nie je nikdy v bezpečí pred zamorením švábmi. Tento hmyz má rád najmä teplé a vlhké miesta.

Do vášho domova sa dostanú diery. Aj keď vyzerajú neškodne, zvyčajne sú nechutné. Môžu tiež nepriamo spôsobovať problémy, ako je astma a prenos chorôb. Aby ste sa vyhli všetkým rizikám, je najlepšie zbaviť sa týchto malých tvorov čo najskôr. Povieme vám všetko o rastline, ktorá ich môže odplašiť.

Vavrínové listy: prírodný a účinný prostriedok na odpudzovanie švábov

Vavrínové listy sú dokonalou zbraňou, ako sa zbaviť švábov, ktoré napadnú váš domov. Už nemusíte míňať veľa peňazí na chemické insekticídy. Nielenže sú niekedy neúčinné, ale nie sú ani šetrné k životnému prostrediu.

Ak sa však rozhodnete použiť bobkový list, dosiahnete účinné výsledky a zároveň ochránite planétu. Nehovoriac o tom, že to nijako neovplyvní váš rozpočet.

Treba však zdôrazniť, že táto rastlina ich nedokáže usmrtiť. To ich len odradí. Vôňa bobkového listu je pre šváby neznesiteľná. Stačí umiestniť niekoľko vetvičiek do každého rohu vášho domu a účinok sa dostaví.

Uprednostnite tiež izby, v ktorých je veľa jedla. Tieto miesta sú veľmi obľúbené u švábov. Takto sa nebudú snažiť vrátiť na tieto miesta.

Ďalšie techniky odstraňovania švábov z domu

Je dôležité vedieť, že použitie bobkového listu nie je jediným spôsobom, ako sa zbaviť švábov. Existujú aj iné prirodzené spôsoby, ako sa zbaviť hmyzu. Patrí medzi ne jedlá sóda a biely ocot. Tento zoznam však zďaleka nie je úplný. Zoznam prostriedkov dopĺňa aj uhorka a eukalyptový éterický olej.

Jedlá sóda: prírodná alternatíva na rozlúčku so švábmi

Jedlá sóda je známa ako univerzálny produkt, pretože sa používa najmä na čistenie špinavej bielizne. Môže sa používať aj na čistenie vodovodných kohútikov, riadu a drezov. A je to vynikajúca prevencia proti švábom. Šváby považujú jedlú sódu za potravu. Čím viac však jedia, tým viac sa dehydratujú a tým viac umierajú.

Boj proti švábom: biely ocot ako alternatíva sódy bikarbóny

Podobne ako jedlá sóda, aj biely ocot je produkt, ktorý by mal mať doma každý. Používa sa najmä na čistenie špinavej bielizne a riadu. Na druhej strane, zápach, ktorý vydáva, tiež odrádza nielen šváby, ale aj iných škodcov. Vezmite fľašu s rozprašovačom a nastriekajte biely ocot do kútov, ktoré môžu priťahovať šváby.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.