Home » Novinky » Matematická hádanka: Akú hodnotu má každý prvok na tomto obrázku? Vyskúšajte si teraz svoju koncentráciu a logické schopnosti!

Matematická hádanka: Akú hodnotu má každý prvok na tomto obrázku? Vyskúšajte si teraz svoju koncentráciu a logické schopnosti!

Ako ste dobrí v mentálnej aritmetike? Dnes vyzveme vašu rýchlosť myslenia a vaše výpočtové a logické schopnosti v matematickej hádanke. Táto stránka IQ test je celkom jednoduché vyriešiť, pokiaľ nie ste zvyknutí stimulovať svoj mozog! Je čas zistiť, či sa môžete spoľahnúť na svoje analytické schopnosti a koncentráciu.

Vizuálny test: „Nájdite hodnotu každého zo štyroch tvarov“

Jedna zo zábavných a fascinujúcich vecí na tomto logická výzva Najdôležitejšie na tejto matematickej úlohe je, že odpovede sú neočakávané. Naozaj sa môžu zdať jednoduché, ale určite vás prekvapí spôsob, akým sa riešenia ukážu.

Čo vám môžeme poradiť, je, aby ste sa pred začatím sústredili a pozorne sledovali, aby ste nepadli do pascí. Ste pripravení?

Toto je vaša IQ test. Na nasledujúcom obrázku máte 4 rovnice vytvorené zo štyroch rôznych prvkov: emoji, zmrzlinový kužeľ, hviezda a melónový trojuholník.

Vašou úlohou bude nájsť hodnotu týchto štyroch prvkov v rekordne krátkom čase. Aby ste to dokázali, musíte si zapamätať niekoľko matematických pravidiel. Dokážete to? Dokážte to!

Radiotips

IQ test: správne odpovede

Myslíte si, že máte správne odpovede? Potom ste boli dobrým pozorovateľom a múdrym. Pozrime sa, či sú vaše odpovede správne v nasledujúcom riešení.

Riešenie

Tu sú hodnoty, ktoré ste museli nájsť:

  • Emoji = 0,
  • Zmrzlinový kornútok = 8,
  • Hviezda = 6,
  • Melónový trojuholník = 7.

Aby ste sa k nemu dostali, museli ste najprv použiť poslednú rovnicu.

Emoji + 3 = 3 znamená, že hodnota emoji je 0.

Tento výsledok použijete v prvej rovnici, aby ste získali hodnotu zmrzlinového kornútka: 0 + 8 = 8.

V druhej rovnici teraz môžete určiť hodnotu m hviezdy tak, že : zmrzlinový kornútok – 2 = hviezdat.j. : 8 – 2 = 6 a nakoniec, s treťou rovnicou, máte 6 + 1 = 7, čo je hodnota melónového trojuholníka.

Radiotips

Ak ste v tomto IQ teste neuspeli, nevedeli ste, kde začať. Museli ste mať dobré pozorovacie a analytické schopnosti a vidieť, že riešenie tejto hádanky sa začalo poslednou rovnicou.

Nebojte sa, svoje matematické schopnosti si môžete opäť vyskúšať pomocou ďalších IQ testov, ktoré sú k dispozícii na našej stránke.

Ak ste nedostali správne odpovede, znamená to, že vám chýbalo sústredenie a analýza. Zdá sa, že dostatočne nestimulujete svoj mozog. Našťastie ste, k dispozícii sú naše viaceré IQ testy, ktoré vám pomôžu zostať aktívnymi!


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.