Home » Praktyczne wskazówki » Matematická hádanka: otestujte svoje IQ vyriešením tejto hádanky presunutím jednej zápalky za menej ako 10 sekúnd.

Matematická hádanka: otestujte svoje IQ vyriešením tejto hádanky presunutím jednej zápalky za menej ako 10 sekúnd.

Hoci IQ testy boli populárne počas výluky, teraz, keď sa všetci vracajú do práce, sú stále populárne u mnohých ľudí!

Ste jedným z tých, ktorí našli v IQ testy Zábavný únik pre voľný čas? Potom dúfame, že výzva dňa bude sa vám páčiť! Na čo čakáte?

IQ test: „Ako opraviť túto rovnicu z jednej zápalky?“

Každý deň musíte stimulovať svoj mozog, aby nezhrdzavel. S týmto matematickým IQ testom môžete urobiť dostatok S týmto matematickým IQ testom si môžete dostatočne precvičiť svoj mozog a inteligenciu. Na vyriešenie tejto mozgovej úlohy budete potrebovať svoje kognitívne schopnosti v oblasti logiky, kreativity a analýzy. Dokázali by ste túto výzvu splniť bez problémov za 10 sekúnd?

Ak chcete dokončiť tento logický test, najprv si pozrite nasledujúci obrázok. Môžete vidieť matematickú rovnicu s číslami na zápalkách. Ako vidíte, táto rovnica je nesprávna. 9 + 3 sa nerovná 6.

Preto bude úlohou túto rovnicu napraviť. Skúste teda vyvážiť navrhovanú rovnicu tým, že nebudete presunutie iba jedného zápasu. Môžete sa pokúsiť presunúť všetky zápalky jednu po druhej, aby ste našli správnu odpoveď, pretože nemáte žiadny časový limit.

Nezabudnite však, že čím rýchlejšie vyriešite tento matematický problém, tým ste múdrejší. Nezabudnite, že túto hádanku môžete vyriešiť iba presunutím zápalky. Teraz ste na rade vy!

Riešenie nájdete kliknutím na tlačidlo „Ďalej“ nižšie.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.