Home » Novinky » Matematická hádanka: Vyriešte túto matematickú úlohu za menej ako 20 sekúnd

Matematická hádanka: Vyriešte túto matematickú úlohu za menej ako 20 sekúnd

Obsah

Výzva dňa je test Test vašich schopností uvažovať a počítať.

Táto hádanka matematická hádanka vám umožní trochu zábavy a zároveň si precvičíte mozog.

Ak ste vystresovaní alebo úzkostliví, je ideálny na odbúranie tlaku na vaše duševné zdravie. Ste pripravení? Máte 20 sekúnd na to, aby ste sa pokúsili nájsť správnu odpoveď.

Čo je to matematická úloha?

Matematické výzvy majú mnoho výhod pre vaše kognitívne zdravie. Umožňujú vám stimulovať vaše schopnosti a zároveň vám pomôže sústrediť sa.

Tento druh výzvy je tiež skvelý na posilnenie pamäte a tréning mozgu. Udržuje váš mozog zdravý a vašu myseľ v kondícii. Výzvy vám tiež pomáhajú rozvíjať vašu kreativitu.

Dnešná matematická hádanka má podobu 4 kruhy ktoré sú navzájom prepletené a obsahujú niekoľko čísel. Vaším cieľom bude nájsť chýbajúcu hodnotu v strede kruhu.

Foto: Radiotips

Ak chcete nájsť riešenie, musíte nájsť spojenie medzi rôznymi hodnotami a zároveň rešpektovať časový limit 20 sekúnd. Pred začatím riešenia hlavolamu si zaobstarajte stopky.

Ak chcete mať čo najväčšiu šancu, zvážte presun do tichej miestnosti, kde sa môžete plne sústrediť.

Odpoveď na matematickú hádanku

Podarilo sa vám nájsť odpoveď na túto matematickú hádanku za menej ako 20 sekúnd? Ak áno, gratulujeme, ste vnímaví a máte vynikajúce matematické schopnosti.

Ak sa vám to nepodarí, nemali by ste sa nechať odradiť. Pravdepodobne vám chýba prax. Môžete sa precvičiť s inými ľahšími hádankami.

S praxou, zdokonalíte svoje intelektuálne schopnosti, logické uvažovanie a kreativitu.

Ak si chcete overiť svoju odpoveď alebo získať vysvetlenie, tu je odpoveď na túto hádanku. Aby ste našli správne riešenie, museli ste odvodiť logickú súvislosť medzi číslami na obrázku.

Najprv ste teda museli nájsť hodnotu v každom malom kruhu:

  • Ten naľavo: 3 + 6 = 9,
  • Ten vpravo: 3 + 4 = 7,
  • Spodný: 5 + 3 = 8.

Foto: Radiotips

Chýbajúca hodnota je 22, takže tu je spôsob, ako by ste prišli k tejto hodnote:

  • (9 + 7 + 8) – 2
  • 24 – 2 = 22

Ak sa vám táto úloha páčila, neváhajte nás kontaktovať.Ak sa vám táto výzva páčila, neváhajte sa o ňu podeliť so svojimi priateľmi. Takto budete mať možnosť vyzvať ich, aby zistili, kto nájde odpoveď ako prvý.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.