Home » Praktyczne wskazówki » Matematická úloha: Dokážete vyriešiť túto matematickú úlohu z 3. ročníka?

Matematická úloha: Dokážete vyriešiť túto matematickú úlohu z 3. ročníka?

Obsah

Existujú rôzne spôsoby merania schopností vášho mozgu. Ak ste zvyknutí otestujte si svoje IQ využite svoje vizuálne a pozorovacie schopnosti, poďme zmeniť hru a otestovať vašu inteligenciu spochybniť vašu inteligenciu s test čo ho stimuluje ešte viac: matematické úlohy. Ste pripravení? Potom objavte svoju matematickú výzvu nižšie.

IQ test: „Aké sú hodnoty jabĺk a pomarančov?

Matematické hádanky sú v rozpore s tým, čo si možno myslíte, rovnako zábavné ako vizuálne hádanky. Najmä preto, že sú rovnako účinné pri dokazovaní vašej geniality!

Nižšie uvedená úloha vám umožní zopakovať si samotné základy matematiky. Ak si to pamätáte aj dnes, znamená to, že máte dobrú pamäť, ale aj to, že ste inteligentní. Ste pripravení?

Tu je problém, ktorý musíte vyriešiť: Na ďalšom obrázku, tri rovnice s dvoma neznámymi. Na zistenie hodnôt týchto dvoch neznámych nie je stanovený žiadny časový limit. Sú znázornené v podobe jablka a pomaranča.

Foto: Ludiaakomy.fr

IQ test: odpovede

Ak ste sem prišli, pravdepodobne to znamená, že ste buď vyriešili matematický problém, alebo dávate jazyk mačke! Nenecháme vás dlho čakať a odhalíme vám riešenie dnešnej hádanky nižšie.

Riešenie

Podľa prvej rovnice (3 x hodnota jablka) + (8 x hodnota pomaranča) = 49

Potom máme : (3 x 3) + (8 x 5) = 9+40=49

Z druhého riadku vyplýva, že (2 x hodnota jablka) + (4 x hodnota pomaranča) = 26

To znamená : (2 x 3) + (4 x 5) = 6+20= 26

Hodnota jablka je teda rovná 3 a hodnota pomaranča je 5. V tretej rovnici potom nájdeme: 3+5= 8

Našli ste správnu odpoveď? To znamená, že máte dobrú pamäť a výnimočnú racionálnu myseľ. Gratulujeme, ste génius!

Ak ste neuspeli, znamená to, že ste už zabudli na všetky roky štúdia v 9. triede. Dúfame však, že ste pochopili dôvody týchto dvoch rovníc. Takto to môžete vysvetliť svojim priateľom a rodine, keď ich vyzvete na tento matematický test.

Ak sa vám tento IQ test páčil, môžete pokračovať v prijímaní ďalších výziev Na našej stránke máme množstvo intelektuálnych výziev!


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.