Home » Novinky » Matematická úloha : Vyriešte rovnicu za menej ako 60 sekúnd presunutím iba dvoch zápaliek

Matematická úloha : Vyriešte rovnicu za menej ako 60 sekúnd presunutím iba dvoch zápaliek

IQ testy sú bežnými nástrojmi na hodnotenie inteligencie a schopnosti riešiť hádanky. Testy môžu mať rôzne formy, od hry s otázkami s výberom odpovedea sú vo všeobecnosti určené na posúdenie špecifických a všeobecných kognitívnych schopností osoby.

Hádanka dňa je výzva ktoré vás podrobia skúške. Východisková rovnica je 8 x 2 = 7.

Foto: Ludiaakomy.com

Rovnica je nesprávna, pretože 8 x 2 sa nemôže rovnať 7. Vašou úlohou je nájsť riešenie za menej ako 60 sekúnd presunutím iba dvoch zápaliek.

Výzvy sú na sociálnych sieťach veľmi obľúbené, pretože ponúkajú používateľom skvelú príležitosť zabaviť sa a zároveň zlepšiť svoje kognitívne schopnosti a všeobecné vedomosti. Ak máte chuť vyskúšať si túto hádanku a zistiť, ako sa vám darí, urobte tak!

O čom je tento test ?

Ako sme už povedali, našou dnešnou úlohou je vyriešiť hádanku so zápalkami. Na vyriešenie hádanky sa musíte pozorne pozerať a sústrediť.

Nemôžete presunúť iba 2 zápasy. Musíte preto premýšľať o tom, ako ich môžete posunúť, aby ste našli riešenie.

Čím viac času venujete zapamätaniu si detailov, tým bližšie sa dostanete k riešeniu. Musíte hľadajte stopy ktoré vám pomôžu dokončiť úlohu a nájsť odpoveď.

A aj keď je to trochu podvod, vždy môžete požiadať o radu niekoho, kto už podobnú hádanku vyriešil. Nakoniec, každý spôsob, akým môžete splniť výzvu, je dobrý!

Kliknutím na „ďalšie“ nižšie si môžete pozrieť riešenie


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.