Home » Novinky » Mladé dievča zomrelo po prijatí nebezpečnej výzvy na TikToku: čo je to « Blackout Challenge »?

Mladé dievča zomrelo po prijatí nebezpečnej výzvy na TikToku: čo je to „Blackout Challenge“?

Sociálna sieť TikTok patrí v posledných rokoch k najrýchlejšie rastúcim vďaka svojej inovatívnej platforme a algoritmu, ktorý zaujal používateľov. Okrem zábavných videí však existujú aj. Nebezpečné „výzvy“, ktoré ohrozujú deti Pri tejto príležitosti dievča z Santa Fe .

Dvanásťročné dievča našli mŕtve v jej spálni po tom, čo vykonalo “ vyzvať na výpadok prúdu“. Jeho príbuzní ho varovali, že ho jeho priatelia povzbudzujú a snažia sa zvýšiť povedomie tínedžerov.

Rodina dievčaťa, ktoré zomrelo v Santa Fe kvôli virálnej výzve na TikTok.

Tragická udalosť sa stala v argentínskom meste Santa Fe. San Lorenzo kde bola neplnoletá dievčina vystavená kontroverznej vírusovej výzve TikTok známy ako “ volanie pri výpadku prúdu “ .

Táto veľmi nebezpečná „výzva“, ktorá si už vyžiadala niekoľko obetí na celom svete, spočíva v zadržiavaní dychu až do straty vedomia.

Rodina dievčaťa, ktoré sa volá Milagros, sa o prípad podelila na sociálnych sieťach a upozornila ostatných obyvateľov. Incident sa odohral v meste Kapitán Bermúdez sa nachádza 15 kilometrov severne od Rosario .

Jeden z príbuzných obete napísal na Facebooku: „Ahojte všetci. Volám sa Lali. Zverejňujem, čím práve prechádzam. Toto je Milagros, moja malá neter, ktorá dnes (v piatok) prišla o život počas plnenia výzvy TikTok. Zdieľajte ich. Moja rodina a ja nemáme žiadnu útechu.

Vyjadrenie školy, ktorú navštevuje zosnulá maloletá osoba, k výzve TikTok.

Podobne mladá žena podrobne opísala, že dievča zo Santa Fe povzbudzovali niektorí jej spolužiaci a že sa v rámci nebezpečnej výzvy obesilo. Z tohto dôvodu požiadala rodiny, aby venovali pozornosť vyhľadávaniu detí na sociálnych sieťach.

Dramatický prípad maloletého dievčaťa, ktoré prišlo o život TikTok Viral Appeal šokoval aj pedagogickú komunitu školy 223 „Tte. Gral. Pablo Ricchieri“, od Kapitán Bermúdez.

„Organizácia uviedla, že si ju budeme vždy pamätať ako „skvelú priateľku“.Skvelý študent, spoločník, milý a jemný.“. Vyhlásenie školy, ktorú dieťa navštevovalo, bolo široko zdieľané na Facebooku.

Okrem toho, ako podrobne uviedli vyšetrovatelia prípadu, aby mohli vykonať vírusovú výzvu, ľudia „mu dali na krk predmet, ktorý mu bránil v dýchaní“.

„Po zablokovaní dýchania je cieľ v bezvedomí z dôvodu nedostatku vzduchu. Všetko sa vysiela v priamom prenose na televíznych staniciach a ten, kto uspeje, postupuje ďalej. V tomto prípade sa pokus nepodaril a maloletá pri ňom zomrela.“

Nakoniec bolo celé vyšetrovanie prostredníctvom generálneho prokurátora odovzdané prokuratúre. Juan Carlos Ledesma .


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.