Home » Praktyczne wskazówki » Náš recept na tapenádu zo zelených olív je rýchly a jednoduchý na prípravu a stane sa hviezdou vašich aperitívov!

Náš recept na tapenádu zo zelených olív je rýchly a jednoduchý na prípravu a stane sa hviezdou vašich aperitívov!

Ak hľadáte rýchly a jednoduchý recept na prípravu, tapenáda zo zelených olív je presne to, čo potrebujete. Stačí vám len niekoľko jednoduchých ingrediencií a mixér, aby ste zelené olivy premenili na chutnú tapenádu. Tento recept je ideálny na podávanie so surovou zeleninou, na natieranie na chlieb alebo jednoducho ako chutné predjedlo. Tu je návod na prípravu tapenády zo zelených olív.

Ingrediencie pre 4 osoby

  • 200 g zelených olív
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 1 kvapka olivového oleja
  • 1 čajová lyžička kapary
  • 1 čajová lyžička petržlenovej vňate
  • Soľ a korenie podľa chuti

Kroky prípravy

1. Zo zelených olív odstráňte jadierka a nahrubo ich nakrájajte.
2. Cesnak ošúpeme a nakrájame nadrobno.
3. V miske zmiešajte nakrájané olivy, nasekaný cesnak, kapary, petržlenovú vňať a olivový olej. Podľa chuti osolíme a okoreníme.
4. Dobre premiešajte, kým nie je hladká.
5. Hotovú tapenádu môžete podávať alebo skladovať v chladničke až do konzumácie (do 2 dní).

Pôvod receptu na tapenádu zo zelených olív

Tapenáda zo zelených olív je tradičný recept z južného Francúzska. Je známa ako jeden z najstarších francúzskych receptov a zvyčajne sa podáva ako predjedlo alebo príloha.

Podľa legendy pôvodný recept na tapenádu zo zelených olív vytvoril taliansky kuchár, ktorý sa prisťahoval na juh Francúzska. Vzal jednoduché ingrediencie, ako sú zelené olivy, olivový olej, cesnak, citrón a tymián, a zmiešaním ich vytvoril lahodnú a chutnú zmes.

Dnes existuje mnoho druhov tapenády zo zelených olív, z ktorých každá má svoj vlastný osobitý charakter. Niektorí kuchári dokonca pridávajú ančovičky, sušené paradajky alebo čerstvé bylinky, aby dodali komplexnejšiu chuť. Bez ohľadu na recept zostáva tapenáda zo zelených olív francúzskou klasikou, na ktorej si pochutnávajú celé generácie.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.