Home » Praktyczne wskazówki » Naše tipy na pranie sprchového závesu

Naše tipy na pranie sprchového závesu

Z hygienického hľadiska je dôležité sprchový záves pravidelne udržiavať.

Musíte ho vyčistiť, aby opäť vyzeral čisto. Aké tipy môžete použiť pri praní sprchového závesu? Sústreďte sa!

Pranie sprchového závesu s bielidlom

Bielidlo je dokonalý čistiaci prostriedok, ktorý by nemal chýbať vo vašej domácnosti. Môžete ho použiť na odstránenie plesní zo sprchového závesu. Ak ho chcete použiť, musíte najprv odpojiť záves od koľajničky a vložiť ho do práčky. Ak ide o plastovú kúpeľňovú vložku, vyložte ju dvoma alebo tromi uterákmi, aby sa nezničila.

Potom do zohriatej vody nalejte pol šálky bielidla a pol šálky pracieho prostriedku. Zmes pretrepte, kým nie je homogénna, nalejte ju do zdvíhacieho zariadenia a zapnite ho. Po niekoľkých minútach vyberte záclonu zo stroja a vložte ju na 15 minút do sušičky na nízky stupeň a potom ju opäť zaveste.

Čistenie sprchového závesu bielym octom

Biely ocot možno použiť aj na odstránenie škvŕn od plesní z plastového sprchového závesu. Na začiatok záclonu bežne vyperte v teplej vode v práčke s dvoma uterákmi. Počas plnenia pridajte do záclony pol šálky pracieho prostriedku a pol šálky jedlej sódy. Nakoniec vykonajte prvé namočenie bielym octom a pred spustením práčky odstráňte záclonu a nechajte ju vysušiť na vzduchu.

Čistenie sprchového závesu pomocou sódy bikarbóny

Jedlá sóda je výrobok, ktorý má mnoho spôsobov použitia. V skutočnosti vám pomôže odstrániť škvrny, mastnotu a pleseň z kúpeľňového závesu. Najprv záclonu jemne vyperte v práčke pri 30 °C. Počas prania pridajte ½ šálky sódy bikarbóny. Nakoniec vysušte kúpeľňový záves na čerstvom vzduchu, nie v sušičke.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.