Home » Praktyczne wskazówki » návod, ako ho čistiť bez poškodenia, aby sa vždy leskol.

návod, ako ho čistiť bez poškodenia, aby sa vždy leskol.

Soľná lampa nie je len dekoratívny predmet, ale je v domácnosti veľmi užitočná.

Prináša svetlo a čistí negatívne energie, ktoré okolo neho kolujú. Je preto normálne, že sa oň chcete postarať. Tento kameň je však veľmi krehký a citlivý na vlhkosť. Preto je potrebné venovať veľkú pozornosť odstraňovaniu nečistôt, ktoré sa usadzujú na jej stenách. Nižšie sa dozviete, ako ho vyčistiť bez poškodenia.

Čistenie soľnej lampy

Hoci soľná lampa čerpá vlhkosť zo vzduchu, nie je citlivá na vodu. Pri čistení nezabudnite skontrolovať množstvo použitej vody. V ideálnom prípade ľahko navlhčite veľmi jemnú handričku teplou vodou a potom ju jemne utrite, aby ste odstránili prach a nečistoty. Ak lampa kvapká, môžete na stopy po kvapkách trochu zatlačiť. Ak nie, na dobré vyčistenie stačí mäkká suchá handrička. Dôrazne neodporúčame vkladať soľnú lampu do umývačky riadu alebo používať mydlá na odstránenie kvapiek. Mohlo by dôjsť k poškodeniu soli. Pred čistením sa tiež uistite, že ste svietidlo odpojili zo zásuvky, aby ste predišli riziku skratu. Nezabudnite ho však rýchlo zapojiť späť. Teplo pomáha odstraňovať vlhkosť z mokrej tkaniny.

Čistenie soľnej lampy

Himalájska soľ je vysoko absorpčná a dokáže zo vzduchu odstrániť častice a záporné ióny. Soľná lampa z tohto materiálu sa používa na vyháňanie negatívnych energií z miesta alebo miestnosti. Na plnohodnotné plnenie tejto funkcie je potrebné ho pravidelne dobíjať alebo čistiť. Na tento účel môžete použiť metódu fumigácie pomocou tyčiniek Palo Santo alebo listov bielej šalvie. Môžete tiež zapáliť kadidlo alebo vonné sviečky a umiestniť ich v blízkosti lampy.

Údržba soľnej lampy

Ak je soľná lampa umiestnená na miestach s príliš vysokou vlhkosťou, začne vytekať. Na stenách lampy sa čoskoro objavia kvapky, ktoré sa veľmi ťažko odstraňujú. Aby ste lampu udržali v čistote, neinštalujte ju v kúpeľni ani v kuchyni. Uistite sa, že žiarovka je dostatočne silná na to, aby zahriala kameň a odstránila prípadnú vlhkosť. Na tento účel by ste mali použiť 20-wattovú lampu.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.