Home » Novinky » Nebezpečenstvo pre mačky, ak opustia dom, preto buďte veľmi opatrní.

Nebezpečenstvo pre mačky, ak opustia dom, preto buďte veľmi opatrní.

V tomto článku uvádzame nebezpečenstvá, ktorým sú mačky vystavené vždy, keď opustia dom.

Pre jeho bezpečnosť je dôležité, aby ste naňho neustále dohliadali a zabránili mu chodiť von osamote.

Nebezpečenstvo pre mačky pri odchode z domu

Mačky vďaka svojej zvedavej povahe rady pozorujú každý detail okolo seba. Zároveň si vždy všímajú svoje okolie. Z tohto dôvodu mnohí ľudia považujú za dobrý nápad pustiť ich z domu. To by im umožnilo zachovať si prirodzené inštinkty a lepšie spoznať svoje okolie.

Podľa odborníkov však existuje reálne riziko, keď sa mačky nechajú voľne pobehovať po uliciach. To ich vystavuje vážnym ochoreniam, z ktorých niektoré môžu byť smrteľné. Patrí medzi ne aj vírus mačacej imunodeficiencie (FIV), ktorý je podobný vírusu HIV u ľudí. Okrem toho existuje aj besnota, ktorá môže viesť k smrti, ak mačka ešte nebola zaočkovaná.

Nielen to, tieto mačky môžu byť vystavené ďalším ochoreniam, ako je mačacia leukémia, mačacia infekčná peritonitída, blchy, kliešte, črevné červy a plesňové infekcie. Sme si však vedomí, že niekedy je ťažké udržať mačku doma. Preto vám poskytneme niekoľko tipov, ako udržať vašu mačku doma.

Tipy, ako chovať mačku doma

Ak chcete, aby mačka chcela zostať doma, musíte ju najprv stimulovať. Na tento účel môžete po celom dome nainštalovať hry a príslušenstvo. Takto nebude trpieť úzkosťou, nudou alebo obezitou.

Potom ho môžete nechať behať na terase alebo v záhrade, ale musíte byť veľmi opatrní, aby sa nedostalo ďalej. To sa dá dosiahnuť umiestnením malého vodítka alebo ochranného zariadenia. Nemali by ste však zabúdať, že toto zviera je veľmi pohyblivé. Preto môže ľahko uniknúť vašej pozornosti.

Pred prijatím mačiatka by ste sa mali uistiť, že znesie váš životný štýl. Pre zaneprázdnených ľudí môže byť ťažké nájsť si čas na mačku. Zviera potrebuje veľa pozornosti a starostlivosti.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.