Home » Praktyczne wskazówki » Nové tipy na čistenie obrazoviek elektronických zariadení bez poškriabania: Naučte sa ich teraz!

Nové tipy na čistenie obrazoviek elektronických zariadení bez poškriabania: Naučte sa ich teraz!

Obrazovky elektronických zariadení sú veľmi citlivé a čistiace prostriedky ich môžu ľahko poškriabať. čistiace prostriedky nevhodné. Našťastie existujú domáce tipy Jednoduché a účinné tipy na čistenie obrazoviek bez ich poškodenia.

V tomto článku vám navrhujeme objaviť rôzne metódy na čistenie na čistenie obrazoviek elektronických zariadení bez poškriabania.

Potrebné materiály

Na dôkladné vyčistenie obrazovky budete potrebovať handričku z mikrovlákna, odstraňovač škrabancov a jemný čistiaci prostriedok. Pred ďalším použitím sa uistite, že je handrička čistá.

Môžete ručne alebo v práčkepodľa pokynov na štítku. Skontrolujte tiež, či odstraňovač škrabancov neobsahuje alkohol alebo acetón, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu obrazovky.

Nakoniec vyberte jemný čistiaci prostriedok, napríklad tekuté mydlo alebo kastílske mydlo.

Príprava čistiaceho roztoku

Príprava čistiaceho roztoku je najdôležitejším krokom na dosiahnutie účinného čistenia. Na tento účel je potrebné zhromaždiť potrebné materiály. Budete potrebovať vhodnú nádobu na miešanie výrobkov a pár gumových rukavíc na ochranu.

Keď máte tieto položky, začnite odmeraním správneho množstva horúcej vody a nalejte ju do nádoby. Potom pridajte čistiace prostriedky špeciálne určené na čistenie povrchov.

Keď skončíte, všetko dobre premiešajte, kým nebude roztok homogénny. Ak chcete, môžete do zmesi pridať niekoľko kvapiek esenciálnych olejov, ktoré jej dodajú príjemnú vôňu.

Pokyny na čistenie

Na čistenie povrchov vystavených hrdzi budete potrebovať chemickéz brúsny papierz mäkká tkanina a vedro plné vody.

Najprv začnite s odstráňte hrdzu. Pomocou brúsneho papiera jemne odstráňte skorodovaný povlak. Po odstránení všetkej hrdze povrch opláchnite a jemne osušte.

Potom si pripravte čistiaci roztok. Zmiešajte pol pohára chemikálie s 3 litrami vody. Mäkkou handričkou navlhčite celý povrch a naneste roztok. Jemne trite, kým sa neodstránia všetky nečistoty. Potom dobre opláchnite a jemne osušte.

Teraz môžete na kovový povrch naniesť ochranný prostriedok, ktorý zabráni opätovnému vzniku hrdze. Tu je niekoľko ďalších tipov:

  • Pravidelne čistiteAspoň raz za mesiac;
  • Aplikujte ochranný prípravokako je farba alebo olej, po každom čistení;
  • dôkladne opláchnite a vysuštenajmä ak pracujete vo vlhkých priestoroch;
  • Okamžite utrite všetky škvrny od hrdze.

Ďalšie tipy

Na zabezpečenie optimálneho čistenia je dôležité dodržiavať pokyny na čistenie poskytnuté výrobcom. Existuje však niekoľko ďalšie tipy ktoré je potrebné zohľadniť, aby sa znížilo poškodenie a predĺžila životnosť čistených povrchov.

Napríklad pri čistení jemného povrchu použite mäkkú špongiu alebo handričku, aby ste zabránili poškriabaniu povrchu. Taktiež nepoužívajte silové pôsobenie prípravku na povrch drhnutím, ale radšej naneste roztok a počkajte niekoľko minút pred opláchnutím.

Nakoniec, aby ste zabránili zaschnutiu výrobku na povrchu, opláchnite ho veľkým množstvom vody a osušte ho čistou handričkou.

Taktiež sa snažte nemiešať rôzne čistiace prostriedky, pretože niektoré sa môžu navzájom rušiť alebo vytvárať nebezpečné chemické reakcie.

Okrem toho môžu byť niektoré chemikálie škodlivé pri vdýchnutí alebo požití, preto vždy dbajte na to, aby ste počas čistenia a po ňom dobre vetrali miestnosť a používajte rukavice a ochranné okuliare, aby ste zabránili priamemu kontaktu s výrobkom.

Vďaka týmto preventívnym opatreniam si môžete byť istí, že vaše povrchy budú čisté a bezpečné.

Videli sme, že je možné čistiť obrazovky elektronických zariadení bez toho, aby ste ich poškriabali, ak si starostlivo vyberiete správne výrobky a budete dodržiavať určité krokov.

Predložené domáce tipy sú ľahko použiteľné a lacné, čo z nich robí mimoriadne zaujímavé riešenie. Dodržiavaním týchto tipov môžete udržiavať svoje obrazovky ako nové.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.