Home » Praktyczne wskazówki » Objavte naše tipy na jednoduché domáce čistenie mixéra!

Objavte naše tipy na jednoduché domáce čistenie mixéra!

Máte mixér a je čas ho vyčistiť čistenie ? Nebojte sa, nepotrebujete na to veľa produktov ani špeciálne nástroje. Čistenie mixéra v domácnosti je skutočne veľmi jednoduché, ak dodržíte niekoľko jednoduchých krokov. jednoduché tipy.

V tomto článku sa s vami podelíme o niektoré jednoduché tipy ako vyčistiť mixér doma bez námahy.

Pripravte mixér pred čistením

Pred začatím čistenia je nevyhnutné mixér pripraviť. Prvým krokom je odstránenie všetkého príslušenstva a nástavcov.

Veko, misu a nože môžete umyť v horúcej vode s mydlom, ale nemali by sa vkladať do umývačky riadu.

Po odstránení všetkých častí odpojte elektrickú zásuvku a vyprázdnite obsah misky. Potom skontrolujte, či sú všetky časti čisté a bez zvyškov jedla.

Vyberte si správne čistiace prostriedky

Výber správnych čistiacich prostriedkov na údržbu mixéra je nevyhnutný. Nesprávne čistiace prostriedky môžu mixér poškodiťTo bude mať za následok dodatočné náklady na výmenu. Najlepšie je používať prírodné, jemné prostriedky, ako je mydlo na riad, zubná pasta alebo jedlá sóda.

Tieto produkty sú pre mixér bezpečné a dokážu dobre odstrániť škvrny a zvyšky. Môžete použiť aj čistiaci prostriedok špeciálne určený pre mixéryk dispozícii vo väčšine obchodov s potravinami a na internete. Okrem toho sú tieto výrobky spravidla cenovo dostupné.

Starostlivosť o mixér

Ak chcete vykonať servis mixéra, musíte najprv vybrať kryt a nôž. Uistite sa, že je odstránená misa, veko a ostatné príslušenstvo. Potom môžete všetky časti vyčistiť teplou vodou a jemným mydlom. Na odstránenie ťažko prístupných zvyškov môže byť užitočná kefa na riad alebo špongia. Po vyčistení každú časť opláchnite a osušte.

Potom môžete prejsť na vnútornú stranu bloku motora. Vyčistite ho vlhkou handričkou a potom ho vysušte suchou handričkou. Môžete naň naniesť trochu potravinárskeho oleja, aby ste ho dobre namazali. Je dôležité to urobiť, aby váš mixér správne fungoval a príliš rýchlo sa neopotreboval.

Potom musíte znovu zostaviť jednotlivé časti mixéra, počnúc krytom a nožom. Uistite sa, že sú všetky diely zaistené a že žiadny z nich nie je poškodený. Po dokončení tohto kroku môžete :

  • Skontrolujte, či je všetko dobre zmontované.
  • Naplňte misku do troch štvrtín vodou.
  • Zapnite mixér približne na minútu.
  • Opláchnite vnútornú nádobu a naplňte ju vodou a potom mixér opäť spustite.

Dokončite čistenie a znovu zostavte mixér

Po dokončení čistenia častí mixéra je čas na ich opätovné zostavenie. Pred opätovným zostavením sa uistite, že sú všetky časti suché.

Zbavte sa čistiacich prostriedkov a opláchnite povrch, na ktorom sa mixér nachádzal, čistou vodou.

Nalejte Potom nalejte niekoľko kvapiek oleja do hlavného hriadeľa, aby ste namazali lopatky a motor. Keď sú všetky časti zmontované, jednoducho zapojte mixér do elektrickej zásuvky a skontrolujte, či všetky tlačidlá správne fungujú.

Nakoniec musíte mixér a jeho príslušenstvo uskladniť na určenom mieste. Čistenie mixéra je dokončené !

Čistenie mixérov môže byť náročná úloha. Ak však budete postupovať podľa týchto tipov .Mixér môžete čistiť ľahšie a rýchlejšie. Môžete si tak rýchlejšie vychutnať svoje obľúbené nápoje a dezerty!


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.