Všetky tieto dosky sú otočené hore nohami. S jednou výnimkou. Keď ich objavíte, všetky sú na správnej strane. Používatelia považovali túto optickú ilúziu za „mätúcu“ a „strašidelnú“, zatiaľ čo niektorí tvrdili, že taniere vždy vidia smerom nahor.
Obrázok, ktorý koluje na internete, používateľov zmiatol. Na príspevku, ktorý ukazuje obrázok, ktorý sa opäť stal virálnym, je vidieť niekoľko bielych tanierov roztrúsených po okolí. Ľudia sa však nevedia rozhodnúť, ktorým smerom sa vydať.
Obrázok bol pôvodne zverejnený na Twitteri a iných platformách v roku 2018 a z času na čas sa na internete objavuje aj naďalej.
Ľudia, ktorí obrázok zdieľali na Twitteri, ho nazvali „čarodejníctvom“.
V príspevku sa uvádza, že len jedna tabuľa nie je otočená, a keď ju používatelia nájdu, uvidia všetky tabule správne otočené.
Tu je obrázok:
Toto je čarodejníctvo. pic.twitter.com/eEfjpzbNa0
– The Hoarse Whisperer (@TheRealHoarse) december 11, 2022
Od svojho uverejnenia príspevok získal viac ako 20 000 lajkov a viac ako 3 000 retweetov.
Používatelia považovali optickú ilúziu za „mätúcu“ a „desivú“, zatiaľ čo niektorí tvrdili, že taniere vždy vidia otočené hore.
„Vidím ich len na pravej strane,“ uviedol jeden používateľ.
„Nechápem, ako môžu byť všetky okrem jednej hore nohami? Od začiatku som ich videl všetky na pravej strane,“ napísal ďalší na Twitteri.
„Keď učím realizmus v medzinárodných vzťahoch, ukazujem takéto podivnosti, aby študenti vedeli, že ľudia nemôžu vidieť svet objektívne a že nemožno založiť teóriu na ich predstavách,“ komentoval tretí používateľ.
Niektorí používatelia zverejnili ďalšie fotografie:
Ide o ďalší optický klam, ktorý používateľa zmiatol.
Naposledy sa v rovnakom duchu niesol obrázok, v ktorom mali používatelia nájsť tri banány ukryté v obrázku Mimoňov, populárnych kreslených postavičiek z animovaného filmu „Despicable Me“.
Optickú ilúziu vytvoril Gergely Dudas, známy ako Dudolf, známy maďarský ilustrátor a výtvarník.