Home » Novinky » Otestujte si svoje schopnosti: v tejto hádanke je ukrytá včela, ktorú nájdu len tí najpozornejší.

Otestujte si svoje schopnosti: v tejto hádanke je ukrytá včela, ktorú nájdu len tí najpozornejší.

Obsah

Často sa vykonávajú testy na určenie toho, či má niekto vysoké alebo nízke analytické schopnosti. Niektoré testy merajú kognitívne schopnosti človeka, t. j. jeho schopnosť riešiť problémy a logicky uvažovať.

Existuje niekoľko typov testov, napríklad verbálne, neverbálne a všeobecné testy. Tieto testy sú často vyčerpávajúce a zdĺhavé. Našťastie existuje aj zábavný spôsob, ako otestovať svoje schopnosti.

Hádanky sú pravdepodobne najzábavnejším a najzaujímavejším spôsobom merania logického myslenia a schopnosti riešiť problémy. A my máme jednu pre vás.

Ste pripravení na výzvu a zábavu?

Začnime.

Hádanka: Ak nájdete skrytú včelu do 6 sekúnd, ste dobrí!
Pozrite si celý obrázok skladačky nižšie.

Na tomto obrázku vidíte spálňu malého dievčatka. Je noc a dievčatko spí s mačiatkom schúleným vedľa seba. Ako sa dalo očakávať, v izbe je značný neporiadok, všade sú rozhádzané hračky a oblečenie.

Pozrite sa na okno, je otvorené. Dovnútra sa môže dostať akýkoľvek hmyz alebo vták, čo sa aj deje. Cez otvorené okno vošla do izby malá bucľatá včielka.

V tejto hádanke je vašou úlohou nájsť skrytú včelu za menej ako 6 sekúnd pre najskúsenejších a 15 sekúnd pre ostatných.

Podarí sa vám dokončiť túto výzvu? Otestujte si svoje pozorovacie schopnosti. Pripravte si lupu, pretože časovač sa práve začína.

Našli ste skrytú včelu?

Ak áno, je to skvelé. Ak nie, môžete prestať hľadať, my vám dáme odpoveď.

Prejdite dole a pozrite sa, kde sa skrývala bucľatá včielka.

Odpoveď na test

V tomto pozorovacom teste ste mali nájsť včelu ukrytú v dievčenskej izbe za 6 sekúnd alebo menej. Ak sa vám podarilo nájsť skrytú včelu, gratulujeme vám.

Ak sa vám nepodarilo nájsť skrytú včelu, nezúfajte, jej úkryt je odhalený nižšie. Pozrime sa, kde sa skrýva.

Pozrite sa na stoličku, má rovnaký vzor a farbu ako včela, žltú a čiernu. Takže naša včela je dobre ukrytá. Nájdete ho však, ak sa pozriete naľavo od zrkadla. Naša včielka sa schováva na stoličke.

Zvýraznili sme úkryt včely.

Aké to je? Je to dobre ukryté, však?

Hádanky skvele zlepšujú náladu a vedecky sa preukázalo, že zlepšujú kognitívne a logické myslenie. Skrátka, hádanky vám pomôžu zlepšiť analytické myslenie a rýchle vnímanie. Uistite sa, že ich vykonávate denne.

Chcete sa pre zábavu pustiť do ďalších podobných výziev? Ak áno, pozrite si túto kategóriu.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.