Home » Praktyczne wskazówki » Pozor, je to povinné každý rok!

Pozor, je to povinné každý rok!

Ak máte doma komín, mali by ste venovať pozornosť každoročnej údržbe, ktorú musíte dodržiavať. Údržba komína pomôže predĺžiť a zlepšiť jeho výkon. Ak chcete vedieť všetko o údržbe krbu, môžete sa riadiť týmito tipmi. Prečítajte si informácie o povinnej každoročnej údržbe vášho komína, ktorá zabezpečí jeho bezpečnú prevádzku.

Čo zahŕňa čistenie komínov?

Každý rok by ste mali zavolajte odborníka. Bude zodpovedný za kontrola kvality komínovej rúry. Táto údržba je povinná pre zaistiť bezpečnosť obyvateľov domácnosti.Ak sa hodnotí kvalita evakuácie.

Odborník zodpovedný za čistenie komína musí odstrániť sadze a iný odpad zo spaľovania dreva.. Ide o nebezpečnú a presnú operáciu, ktorú by mal vykonávať odborník.

Prečo každý rok vymetať komín?

Vo všeobecnosti platí, že komín v dome v zime pracuje na plný výkon. Preto je najlepšie vyčistiť komín hneď po zime, na jar. Budete môcť nechajte si vyčistiť komínový prieduch aby ste si ho mohli užiť v nasledujúcej zimnej sezóne.

Tento povinný zásah sa musí vykonať každý rok. zaistenie bezpečnosti obydlí. Okrem toho osvedčenie sa vydá vlastníkovi obydlia, ktoré môže poskytnúť svojmu poistenie pre prípad problémov s komínom: Nehoda v domácnosti, požiar domu alebo iné.

Dokladom o návšteve kominára vo vašej domácnosti bude Preukážte svoju dobrú vôľu pri údržbe zariadenia. Túto údržbu môžete vykonávať počas celého roka, keď pocítite nepríjemné pocity pri prevádzke vášho krbu.

Koľko stojí čistenie komína?

Ak si na vyčistenie komína zavoláte odborníka, budete musieť zaplatiť určitú sumu. V skutočnosti, Vlastník nehnuteľnosti, ktorý je zodpovedný za údržbu komína.. V prípade prenájmu je však poplatok za vymetanie komína povinný uhradiť nájomca, ak nie je v nájomnej zmluve uvedené inak.

Poplatok za služby sa môže líšiť od 40 do 80 eur. Táto suma sa môže líšiť v závislosti od viacerých bodov:

  • Oblasť komín
  • Umiestnenie vo Francúzsku
  • Obtiažnosť na vykonanie úlohy
  • Profesionálne budete kontaktovaní

Miera sa nedá presne určiť v závislosti od vašej situácie. Ak vyjadríte potrebu, máte možnosť. vyžiadajte si cenové ponuky od viacerých spoločností. a vyberte si tú, ktorá vám vyhovuje vzhľadom na ceny, podmienky alebo vybavenie.

Aké sú ďalšie možnosti údržby krbu?

Čistenie komína je veľmi dôležité, ale nie je to jediná metóda, ktorú môžete použiť na zlepšenie výkonu vášho komína a zaistenie bezpečnosti vo vašom dome. Môžete Dodržiavajte tieto dva tipy, aby ste zaistili účinný a bezpečný komín.

Pravidelné čistenie komínov

Ak máte komín, je dôležité sa oň riadne starať. Na tento účel, musí sa pravidelne čistiť. Začnite tým, že odstraňovanie popola umiestneného v strede komína, potom ukončite čistenie skla aby ste si mohli vychutnať krásny výhľad na váš oheň, aby ste mohli regulovať silu ohňa počas horenia.

Čistenie krbu je jedným zo spôsobov, ako ho čo najlepšie využiť. starostlivosť o jeho používanie Pre na zlepšenie výnosova v zime si užívať príjemné teplo.

Používajte kvalitné palivo, aby ste predišli upchatiu krbu.

Pri výbere dreva musíte byť opatrní. Mali by ste si vybrať drevo s dobrou tepelnou kvalitou, ale aj drevo, ktoré pri horení nehorí. Šťava obsiahnutá v dreve môže niekedy rýchlo upchať komín.

Potom môžete venovať čas výberu kvalitného dreva. Sušte a skladujte v suchom prístrešku mimo dosahu vlhkosti.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.