Home » Záhrada » Prečo by ste mali túto zimu zasadiť do záhrady fľaše?

Prečo by ste mali túto zimu zasadiť do záhrady fľaše?

V záhrade, nie je potrebné čakať na jar, aby ste mohli sadiť a pestovať rastliny. S trochou vynaliezavosti môžete zimu využiť aj na založenie záhradkárčenie originál.

V tomto článku vám vysvetlím, ako túto zimu zasadiť fľaše a aké výhody vám to môže priniesť. Ak teda chcete pripraviť svoju záhradu v predstihu a privítať jar vo veľkom štýle, čítajte ďalej!

Výhody výsadby fliaš

Výsadba fliaš je ekonomická a udržateľná metóda vytvárania vnútornej alebo vonkajšej záhrady. Z recyklačnej fľaše sa dá vytvoriť malý kvetináč z ktorej sa dajú pestovať a zveľaďovať rastliny.

Po vytvorení kvetináča stačí pridať zeminu a pôdu a zasadiť vybrané rastliny. Táto jednoduchá technika sa veľmi ľahko realizuje a nevyžaduje si veľa znalostí.

Fľaše sú tiež veľmi odolné voči poveternostným vplyvom, čo je veľmi praktické pre vonkajšie záhrady. Okrem toho recyklácia fliaš nielen znižuje množstvo odpadu, ale poskytuje aj viac priestoru na záhradkárčenie. Záhrady z fliaš preto môžu byť výborným riešením pre tých, ktorí nemajú dostatok priestoru na vytvorenie veľkej záhrady.

Ak chcete fľaše správne zasadiť, musíte ich najprv vyčistiť a narezať. Použite nožnice odstrihnite vrch fľaše do tvaru slzy. Potom v pravidelných intervaloch vyvŕtajte otvory do dna a bokov. Tieto otvory sa použijú naevakuácia Voda a odpadové vody cirkulácia vzduchu.

Po príprave fľaše ju naplňte zeminou zmiešanou s kompostom. Uistite sa, že pôda je dobre zhutnená. Keď je zmes pripravená, zasaďte do pôdy semená alebo sadenice a dôkladne ich zalejte.

Nakoniec umiestnite fľašu na miesto, kde jej bude prospievať slnečné teplo a kde bude chránená pred poveternostnými vplyvmi. Môžete tiež postaviť mriežku, ktorá fľašu podoprie a pomôže jej zostať na mieste. Dodržanie týchto krokov zabezpečí, že vaša záhrada s fľašami bude strong, stabilný a pripravené na produkciu zdravého ovocia a zeleniny.

Typ fľaše na použitie v záhrade

Na záhradkárčenie sú plastové fľaše vynikajúcou voľbou, ktorú môžete zvážiť. Sú to ľahkéSú ľahké, ľahko ovládateľné a veľmi lacné. Okrem toho sa ľahko strihajú a sú ideálne pre malé priestory. Je dôležité vybrať si správny typ fľaše pre váš záhradnícky projekt.

Odporúčajú sa PET (polyetyléntereftalátové) fľaše. Tieto fľaše sú opakovane použiteľné a recyklovateľné. Okrem toho sú k dispozícii v rôznych farbách, veľkostiach a tvaroch, a preto sa veľmi pohodlne používajú. Je možné nájsť aj fľaše s viečkami, ktoré sa dajú použiť na ich utesnenie a zabránenie vniknutiu hmyzu alebo iných škodcov.

Na záhradkárske účely možno použiť aj iné typy fliaš. Do úvahy prichádzajú aj sklenené fľaše, ale treba byť opatrný, pretože sú ťažké a krehké. Môžu sa použiť aj kartónové škatule, ale to si bude vyžadovať väčšiu údržbu, pretože ich bude potrebné často vymieňať. Tu je zoznam hlavných typov fliaš, ktoré prichádzajú do úvahy:

  • PET fľašeĽahké, opakovane použiteľné a recyklovateľné.
  • Sklenené fľašeŤažké a krehké.
  • Kartónové krabiceĽahko sa získava, ale vyžaduje si viac údržby.

Tipy na údržbu vysadených fliaš

Údržba vysadených fliaš je veľmi dôležitá pre ich správne fungovanie. Je nevyhnutné presmerovať vodu do pôdy, aby sa korene správne vyvíjali a rastliny mali dostatok vody.

To znamená, že je dôležité pravidelne čistiť dno fliaš, aby sa zabránilo hromadeniu odpadu, ktorý by bránil správnemu odtoku vody. Odporúča sa tiež pravidelne kontrolovať, či sa v nich nenachádza hmyz alebo škodcovia, a prijať potrebné opatrenia na ich odstránenie.

Mali by ste tiež kontrolovať kvalitu pôdy. Ak je pôda príliš suchá, budete ju musieť pravidelne zvlhčovať, aby ste ju udržali zdravú a podporili rast rastlín. Okrem toho sa odporúča používať hnojivo vhodné pre potreby rastlín, ktoré chcete pestovať.

Kľúčom k udržaniu vysadených fliaš je dobré zavlažovanie a údržba. Nezabudnite sledovať pôdu a vlhkosť, aby sa vašim rastlinám darilo.

Túto zimu zasaďte fľaše, aby ste v budúcnosti získali lepšiu úrodu. Je dôležité, aby ste si záhradu vopred dobre pripravili, aby ste sa vyhli burine a zlým semenám. Fľaše ponúkajú možnosť vytvoriť priaznivé prostredie pre rozvoj rastlín, čo následne zlepšuje kvalitu a množstvo úrody.

S fľašami si môžete plody svojej práce užívať skôr a dlhšie. Keď sa pripravujete na chladnú a daždivú zimu, zvážte výsadbu fliaš!


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.