Home » Novinky » Storočná optická ilúzia: otestujte svoje schopnosti a nájdite 10 skrytých tvárí za 20 sekúnd!

Storočná optická ilúzia: otestujte svoje schopnosti a nájdite 10 skrytých tvárí za 20 sekúnd!

Sto rokov starý optický klam: ľudia s dobrými pozorovacími schopnosťami dokážu za 20 sekúnd rozpoznať 10 tvárí ukrytých v tejto historickej hádanke. Spoznáte 10 tvárí na tejto fotografii?

Test optických ilúzií: Optická ilúzia je fascinujúci a meniaci sa obraz predmetu, dizajnu alebo ľudí, ktorý spochybňuje spôsob, akým mozog vníma veci.

Existuje mnoho druhov optických ilúzií, napríklad fyzikálne, fyziologické a kognitívne ilúzie. Normálny ľudský mozog sa dokáže pozerať na veci alebo obrazy rôzne a vnímať ich z každého uhla inak.

Optické ilúzie sú teda tiež súčasťou psychoanalýzy, pretože osvetľujú spôsob, akým vnímate veci. Jednou z takýchto šikovných ilustrácií je historická skladačka, v ktorej je ukrytých 10 tvárí.

Tu je 100 rokov stará optická ilúzia: otestujte svoje schopnosti a nájdite 10 tvárí ukrytých v tejto historickej hádanke.

Uvedená ilustrácia je historická hádanka, ktorá bola uverejnená v denníku The Duluth Herald v roku 1914. Iluzia žiada divákov, aby našli tváre vo vnútri, čo naznačuje, že na obrázku je ukrytých 10 tvárí. Nájdete ich 7? Tento obrázok je zložitá hádanka.

Ľudia s dobrým pozorovacím talentom dokážu rozpoznať všetkých 10 tvárí za 20 sekúnd..

Pozorne si prezrite túto kresbu a pokúste sa identifikovať 10 tvárí na náčrte muža.

Nájsť skryté tváre sa môže zdať ťažké, ale ak sa na obrázok pozriete z rôznych uhlov, budete môcť tváre ľahšie rozpoznať. Aby sme vám to uľahčili, označili sme tváre na obrázku nižšie.

Ak sa vám podarí odhaliť všetkých 10 skrytých tvárí za 20 sekúnd, gratulujeme. Štúdie naznačujú, že čím viac si precvičujete mozog zložitými hádankami, tým je pravdepodobnejšie, že budete mať zdatný mozog.

Chcete robiť ďalšie podobné výzvy? Ak áno, pozrite si túto kategóriu.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.