Home » Záhrada » Tipy pre záhradu: Ktorý ker zasadiť v marci, aby ste zažili explóziu božských farieb?

Tipy pre záhradu: Ktorý ker zasadiť v marci, aby ste zažili explóziu božských farieb?

Marec, začínajú sa objavovať prvé známky jari a záhrada ožíva. Ak chcete do svojej záhrady pridať farebný nádych záhraduPrečo nevysadiť nejaké kríky?

V tomto článku sa pozrieme na to, ktoré kríky rastlina v marci a vychutnajte si explóziu božských farieb!

1. Aké kríky by sa mali vysádzať v marci?

V marci môžu záhradníci vysadiť mnoho kríkov, ktoré dodajú ich záhrade farbu, textúru a tvar.

Stránka ružena boxwoodna vavrín a čerešňana malinové kríkyna starší alebo Echinacea sú všetky kríky, ktoré sa dobre prispôsobujú jarným obdobiam.

Dajte si však pozor, pretože niektoré sú vhodnejšie pre teplejšie podnebie, ako napríklad čerešňa. Preto je dôležité pred výberom urobiť dôkladný prieskum.

Starostlivosť o kríky si vyžaduje niekoľko krokov. V prvom rade, zalievajte Pravidelné zavlažovanie kríkov je dôležité pre ich prežitie.

Pravidelné, ale nie nadmerné zalievanie im umožňuje rásť a dosiahnuť ich plný potenciál. Po druhé, venovať pozornosť burine a včas ju odstraňovať je veľmi dôležité, aby burina nezaberala viac miesta ako kríky.

Pri údržbe kríkov by sa malo brať do úvahy aj hnojenie. Použitie hnojiva bohatého na dusík raz ročne môže pomôcť stimulovať rast a udržať zdravie rastlín.

Napokon, k celkovému zdraviu a estetickému vzhľadu kríkov môže prispieť aj ich prerezávanie. Je dôležité vykonávať precízny rez, aby sa zachoval tvar kríkov a aby sa správne odrezali odumreté alebo choré konáre.

Aké sú výhody kríkov pre záhradu?

Kríky sú veľmi užitočné a praktické rastliny do záhrady. Poskytujú farbu a tieň, vymedzujú priestory a dodávajú záhrade nádych originality.

Sú veľmi nenáročné na údržbuIch údržba je veľmi jednoduchá aj pre začiatočníkov v záhradníctve. Okrem toho sú často veľmi odolné a môžu sa dokonca stať vhodné biotopy pre voľne žijúce živočíchy voľne žijúcich živočíchov.

Svojimi kvetmi a listami môžu napríklad poskytovať zdroj potravy alebo úkryt vtákom. Tu je niekoľko ďalších výhod:

  • Skrývajúce stenyVysadením kríkov pri päte stien môžete vytvoriť ilúziu hĺbky a priestoru.
  • Ochrana domuŽivé ploty a kríky môžu chrániť váš dom pred vetrom, dažďom a poveternostnými vplyvmi.
  • Zníženie hlukuZníženie hluku: niektoré druhy kríkov môžu pohlcovať hluk a vytvárať tichšie prostredie v okolí vášho domu.
  • Zlepšenie ovzdušia v interiériNiektoré kríky majú čistiace vlastnosti, ktoré pomáhajú zlepšovať kvalitu vzduchu.

Kríky sú teda pre vašu záhradu veľmi prospešné. Majú takmer toľko výhod ako rôzne farby. Môžete si teda vybrať tie, ktoré najlepšie vyhovujú vašim osobným potrebám a vkusu.

Kríky ponúkajú rôzne farby v každom ročnom období, vďaka čomu môžu záhradu zatepliť a dodať jej osobitý nádych.

V mesiacoch marec a apríl ponúkajú kríky kvety a intenzívne farby, ktoré rozžiaria záhradu. Aby ste čo najviac využili farebnosť kríkov, je dôležité vybrať si správne druhy na výsadbu.

Na to je potrebné zohľadniť slnečné žiarenie a vlhkosť pôdy, do ktorej budú kríky vysadené, ako aj požadovanú výšku. Po definovaní týchto kritérií je možné rozhodnúť sa pre druhy ponuka rôznych druhov tóny rôzne tóny, ako je červená, žltá, ružová alebo biela.

Existujú aj vzácnejšie odrody, ako napríklad lila, ktorá má krémovo bielu farbu a nádych orchidey, alebo gorse, ktorá má zaujímavý žltý odtieň.

Tieto odtiene možno zvýrazniť hrou tieňov a protisvetlom, kombináciou s trvalkami alebo inými zelenými rastlinami. Okrem toho je možné použiť príslušenstvo na zvýraznenie farby kríkov, ako sú farebné kvetináče alebo dekoratívny rám na ich izoláciu.

Výberom rôznych druhov, ktoré sa hodia do záhrady, a pridaním niekoľkých šikovne umiestnených doplnkov je teda možné tešiť sa z farieb kríkov po celý rok.

Výber kríkov na výsadbu v marci je široký a existujú druhy, ktoré vyhovujú každému vkusu. Na stránke . záhradníciČi už ste začiatočník alebo skúsený záhradník, nájdete tu rôzne kríky, ktoré ponúkajú explóziu farieb božský. Je na vás, aby ste si vybrali ten, ktorý sa najlepšie hodí do vašej záhrady.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.