Home » Praktyczne wskazówki » Tu je 6 miest, kam by ste mali umiestniť soľ na čistenie.

Tu je 6 miest, kam by ste mali umiestniť soľ na čistenie.

Okrem kulinárskych vlastností má soľ aj prednosti, ktoré z nej robia dobrého spojenca v domácnosti. Soľ sa používa na čistenie domácnosti a na oživenie riadu alebo zariadení, ktoré sa zdajú byť v zlom stave.

Preto je potrebné, aby bol vždy k dispozícii v každej domácnosti. Objavte 6 miest, kam by ste mali uložiť soľ vo svojej domácnosti.

1 – Osolenie príborov

Máte strieborný príbor pokrytý škvrnami alebo špinou? Soľ je ideálnym riešením na odstránenie týchto nežiaducich škvŕn. Do vriacej vody jednoducho pridajte dostatočné množstvo soli. Vložte príbor do vody a nechajte výrobok chvíľu pôsobiť. Potom vyberte príbor a očistite ho. Čistenie sa vykonáva bežným mydlom na riad. Mydlo jemne rozotrite a uvidíte, že škvrny zmiznú bez odporu. Váš strieborný príbor bude ako nový a môžete ho opäť používať. Rovnaký princíp čistenia sa používa aj na obnovenie lesku príboru, ak začne matnieť.

2 – Vložte soľ do umývadla

Výborným a odporúčaným riešením je vyčistiť umývadlo soľou, ktorá mu dodá lesk. Občasným nasypaním soli do drezu zabránite jeho znečisteniu. Takto bude vždy čistý a používaný. Ak ho však necháte zašpiniť, môžete ho vyčistiť. Stačí uzavrieť kanál, cez ktorý tečie voda. Potom ho osoľte a okyslite. Nechajte ho chvíľu odstáť a potom otvorte odtok, aby roztok mohol prejsť, a prepláchnite ho čistou vodou. Škvrny, ktoré sa usadili na umývadle, sa odstránia. Toto riešenie pre matky tiež vyčistí vaše potrubia od odpadu. To umožní ľahkú cirkuláciu vody.

3 – Pridávanie soli do pripálenej panvice

Nezriedka sa stáva, že sa jedlo počas prípravy pripáli. Panvica používaná na prípravu jedla sa pritom pripáli a ťažko sa čistí. Ak máte doma soľ, môže to byť jednoduché. Dno panvice stačí posypať soľou. Nechajte ho cez noc a na druhý deň ho vyčistite. Škvrny po spálení sa ľahko odstránia a panvica bude opäť lesklá.

To platí aj pre medené hrnce, ktoré sa dlhší čas nepoužívali. Do soli jednoducho pridajte trochu prírodnej citrónovej šťavy. Zmes nechajte pôsobiť a panvicu umyte bežným prostriedkom na umývanie riadu. Panvica získa svoj pôvodný lesk.

4 – Solenie plechu na pečenie

Po dlhom čase prípravy bude vaša varná doska v zlom stave. Nemusíte si s tým robiť starosti. Pomocou bieleho octu a soli je problém vyriešený. Vezmite malé množstvo octu a pridajte soľ. Oba prípravky zmiešajte a roztokom potrite varnú dosku. Utrite varnú dosku čistou handričkou a mydlom na riad a potom ju opláchnite. Urobte to vždy, keď dokončíte varenie. Vaša varná doska bude vždy v dobrom stave.

5 – Dajte soľ do toalety alebo kúpeľne

Pri každom umývaní zanechávate v kúpeľni určité množstvo nečistôt. Pri praní sa tieto škvrny zväčšujú a ťažšie sa čistia. Pomocou soli môžete tieto škvrny od nečistôt ľahko vyčistiť. Najprv ich očistite čistou vodou a handričkou. Potom na zafarbené miesta nasypte trochu soli a nechajte ju pôsobiť niekoľko minút. Po opláchnutí uvidíte, že škvrny po chvíli zmiznú bez akéhokoľvek odporu.

6 – Dajte soľ do šálok na kávu

Po určitom čase používania môžete zistiť, že poháre stratili svoj pôvodný lesk. Soľ bude vaším spojencom pri obnove lesku vašich pohárov. Na tento účel je potrebné zohriať vodu a pridať určité množstvo soli. Potom vložte poháre do výrobku a nechajte ich chvíľu stáť. Potom poháre vyberte a vyčistite ich pomocou prostriedku na umývanie riadu a čistej handričky. Uvidíte, že vaše šálky opäť získajú svoj lesk. Odporúčame však, aby ste toto čistenie vykonávali v pravidelných intervaloch, aby sa poháre udržali v dobrom stave.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.