Home » Praktyczne wskazówki » Tu je návod, ako vyčistiť televízor 4K bez poškodenia!

Tu je návod, ako vyčistiť televízor 4K bez poškodenia!

Obrazovky LCD (alebo displeje z tekutých kryštálov) môžu byť drahé, preto je dôležité udržiavať ich v dobrom stave, aby vydržali dlhšie. Nepodliehajte však panike, tu je návod, ako účinne vyčistiť televízor 4K.

Dôkladne vyčistite televízor

Najskôr odstráňte z obrazovky odtlačky prstov alebo prach. Veľmi často tento krok stačí na vyčistenie veľkej časti televízora. Tu však budeme hovoriť o tom, ako úplne vyčistiť obrazovku 4K. Aby ste to mohli urobiť, je nevyhnutné nezabudnite na vetranie televízora.

Hrá totiž dôležitú úlohu pri správnom fungovaní výrobku: zabraňuje jeho prehriatiu. Keďže otvory sú umiestnené na zadnej strane obrazovky alebo na boku, môže sa v nich ľahko nahromadiť veľké množstvo prachu.

Pri čistení vetrania televízora máte dve možnosti:

  • Na dôkladné vysatie prachu použite jemnú hubicu vysávača.
  • Použite suchý vzduchový sprej na odstránenie prachu.

Vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje, ale Uistite sa, že ste v pokoji aby nedošlo k poškodeniu ventilácie.

Uistite sa, že teplota v miestnosti je vhodná pre váš televízor: od 10 °C do 35 °C. Televízor by ste tiež mali úplne vypnúť, keď ho nepoužívate, aby ste chránili jeho životnosť.

Po vyčistení ventilácie môžete prejsť k obrazovke. Najskôr pomocou mäkkej handričky odstráňte prach a odtlačky prstov. Ak je handrička vlhká, nezabudnite ju po každom použití dobre vysušiť.

Potom naneste produkt špeciálne navrhnutý pre obrazovky 4KIde o citlivý materiál, ktorý si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Vyhnite sa produktom obsahujúcim rozpúšťadlá alebo alkohol, pretože môžu spôsobiť poškodenie obrazovky.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, nastriekajte prípravok na handričku a nie priamo na povrch. Potom krúživými pohybmi odstráňte nečistoty. Nakoniec nezabudnite televízor pred opätovným zapnutím dôkladne vysušiť.

Ktoré výrobky sú najlepšie?

Pri čistení televízora sa môžete rozhodnúť pre výrobky špeciálne pre LCD obrazovky, ktoré sú komerčne dostupné. Môžete tiež použiť prírodný produkt a ekonomický produkt, ako napr. biely ocot zriedený vodou.

Tento je ideálny na ošetrenie LCD a plazmových obrazoviek bez poškodenia povlaku proti poškriabaniu. Ak si vyberiete výrobok zakúpený v obchode, uistite sa, že je vhodný pre LCD a plazmové obrazovky a vždy ho vyskúšajte na malej ploche aby ste sa uistili, že nepoškodí váš televízor.

Vďaka týmto tipom udržíte svoj 4K televízor ako nový!


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.