Home » Praktyczne wskazówki » Tu je návod na rýchle a jednoduché čistenie žalúzií! Postupujte podľa príručky!

Tu je návod na rýchle a jednoduché čistenie žalúzií! Postupujte podľa príručky!

Ak chcete odstrániť nečistoty zo žalúzií, môžete postupovať podľa týchto tipov. Na starostlivosť o žalúzie by ste nemali používať akýkoľvek výrobok. Tu je článok, ktorý vám pomôže ľahko a rýchlo vyčistiť žalúzie!

Prečo používať roletu?

Markíza vo vašom dome prináša mnoho výhod. Skutočne, slepý umožňuje chrániť sa pred slnkom, ale aj regulovať typ svetla, ktoré chcete prepúšťať.. Typ žalúzie, ktorý si vyberiete, dodá vášmu domovu dekoráciu a jas, ale aj vás chráni pred pohľadom cudzích osôb.. Pri výbere správneho typu žalúzie pre váš domov, uistite sa, že viete, ako ho čistiť. Správne čistenie markízy zabezpečí jej dobrý vzhľad a účinnosť a umožní vám ju používať dlhšie. Dobre používaná a udržiavaná markíza vo vašom dome vám pomôže. Dobre udržiavaná markíza vám pomôže vychutnať si svetlo a vylepšiť váš interiér.

Ako odstrániť prach

Ak chcete začať efektívne čistiť žalúzie, musíte začnite tým, že ich oprášite.. Tento krok by sa mal vykonať ako prvý, pretože je nevyhnutný na správne umývanie a pravidelnú údržbu žalúzií.

Začnite tým, že odstraňovanie prachu vysávačom alebo sušičom vlasov.. Takto nemusíte prechádzať prachovkou, napríklad handričkou z mikrovlákna, po každej lamelke žalúzie. Zo žalúzií odstráňte prach a potom ich vysajte zospodu, Vysajte prach, ktorý spadol z lamiel..

Prach odstráňte týmto spôsobom, nie mokrým uterákom. šetrí čas a nepripája na čepeľ prach a vlhkosť. Uľahčuje to aj prechod k ďalšiemu kroku: čisteniu škvŕn.

Ako odstrániť škvrny alebo stopy

Je možné, že vaša slepota je s niekoľkými škvrnamiK tomu dochádza, keď prídete do kontaktu s rastlinami alebo ak máte v dome muchy. V tomto prípade môžete po opatrnom odstránení prachu z nožov Na čistenie škvŕn môžete použiť niekoľko produktov:

  • Octová voda.
  • Prostriedok na umývanie riadu
  • Čistiace prostriedky pre domácnosť

Tieto tri typy riešení flanel, možno použiť inú tkaninu alebo špongiu.aby nedošlo k poškodeniu čepele. Tieto tri roztoky sa musia riediť vodou, aby sa zabránilo poškodeniu žalúzií. Žalúzie musíte riadne vysušiť, aby nepriťahovali prach a nezanechávali na lamelách pachové alebo mastné zvyšky. Potom ich musíte prehnať čistou vodou, aby ste odstránili zvyšky produktu a prirodzené sušenie lamiel. Ak potrebujete rýchlo zložiť žalúzie, môžete lamely vysušiť jednu po druhej suchou handričkou alebo ich presušiť fénom.

Správna starostlivosť o žalúzie

Aby ste nemuseli pravidelne čistiť žalúzie, pri ich používaní by ste mali byť opatrní. Žalúzie, ktoré sú poškodené alebo umiestnené príliš blízko zdroja mastnoty, napríklad v kuchyni, nie sú dobre udržiavané. Ak chcete mať v kuchyni žalúzie. Starajte sa o svoje zariadenie a často čistite zvyšky mastnoty.

Ďalej udržiavajte žalúzie občas ich utrite suchou handričkou, aby ste odstránili prach. Pomáha predchádzať potrebe menej častého intenzívneho čistenia. Údržba žalúzií by mala byť rovnako dôkladná ako údržba zvyšku domu. Údržba zariadenia môže tiež Udržiavanie žalúzií v dobrom stave tiež pomáha predchádzať ich poškodeniu a udržiavať ich dlhšie v dobrom stave.

Ak chcete získať ďalšie rady týkajúce sa starostlivosti o žalúzie, môžete navštíviť predajňu a poradiť sa s odborníkom. Poradia vám, aké produkty použiť podľa vašich potrieb.

Starostlivosť o domácnosť znamená starostlivosť o seba


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.