Home » Novinky » Vizuálny test: Na tomto obrázku je skrytý tvar, ktorý? Máte 05 sekúnd

Vizuálny test: Na tomto obrázku je skrytý tvar, ktorý? Máte 05 sekúnd

Obsah

Test obsahuje skrytý tvar na obrázku. Keď už hovoríme o skrytých správach, vedeli ste, že práve vďaka dešifrovaniu správ nemeckej armády počas druhej svetovej vojny sa podarilo rýchlejšie vyhrať vojnu.

Britom sa totiž podarilo rozlúštiť tajomstvá kódov vtedajších strojov a umožnili víťazstvo v mnohých bitkách, napríklad pri vylodení v Normandii. Na stránke hra V dnešnom svete sú stávky nižšie.

Čo sa skrýva za týmto optickým klamom?

V tomto vizuálny testVašou úlohou je objaviť aký tvar sa skrýva za obrázkom. Tento test si vyžaduje pozorné pozorovanie a veľkú schopnosť rozoznať základné tvary. Tvarom môže byť buď štvorec, kruh, trojuholník alebo obdĺžnik.

Foto: Radiotips

Hra síce vyzerá jednoducho, ale je trochu náročná, pretože optický klam vás môže oklamať a pokaziť vám zrak.

Hra je prístupná pre všetkých, nevyžaduje žiadne špeciálne schopnosti, len trpezlivosť a vytrvalosť.

Okrem toho, že je to zábavná skúška, pomáha rozvíjať pozornosť a sústredenie. Aby ste našli skrytý tvar, musíte sa sústrediť na obrázok a všímať si detaily. Mali by ste sa tiež vyhnúť rozptyľovaniu optickými efektmi, ktoré môžu narušiť vašu pozornosť.

Ak chcete nájsť skrytý tvar na tomto obrázku, je nevyhnutné sústrediť sa a nenechať sa rozptyľovať vonkajšími prvkami. Usaďte sa na pokojné miesto! Na nájdenie formy je tiež potrebná trpezlivosť, ale majte na pamäti, že máte len 5 sekúnd na nájdenie tvaru.

Ak chcete zvýšiť svoje šance, skúste sa na obrázok pozrieť z diaľky alebo len jedným okom, aby ste narušili optický klam. Môžete sa tiež mierne posunúť dozadu, aby ste lepšie zhodnotili obraz a videli ho ako celok.

Nakoniec sa vyhnite pozeraniu na obrázok uprostred, pretože vás to môže ľahko odviesť od vášho cieľa. Dodržiavaním týchto tipov budete mať väčšiu šancu rýchlo nájsť skrytý tvar.

Riešenie

Tvar, ktorý bol skrytý na obrázku, je kruh. Nie je dokonale viditeľný, pretože je v čiernej farbe a dokonale splýva s tvarmi optického klamu. Ak sa vám ju podarilo nájsť za niekoľko sekúnd, gratulujeme, máte výborný zrak a skvelý pozorovací zmysel.

Riešenie úlohy na obrázkoch pre tých, ktorí nevidia kruh.

Foto: Radiotips


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.