Home » Novinky » Vykurovanie domu v zime pomocou sviečok, takmer bezplatný a veľmi jednoduchý tip

Vykurovanie domu v zime pomocou sviečok, takmer bezplatný a veľmi jednoduchý tip

V tomto článku vám poradíme, ako počas tejto zimy efektívne vykurovať dom pomocou sviečok.

Táto sezóna bude pravdepodobne naozaj náročná, a napriek tomu sa cena energie pravdepodobne zvýši. Preto je potrebné nájsť alternatívu k elektrickému vykurovaniu.

Vykurovanie domu v zime metódou sviečok

Nasledujúci systém vykurovania pomocou terakoty a čajových sviečok možno použiť na vykurovanie miestnosti v dome bez toho, aby ste museli minúť veľa peňazí. Na to potrebujete dva hlinené hrnce, jeden menší ako druhý. Potom budete potrebovať aj hlinený tanier alebo kovovú nádobu, napríklad formu na chlieb alebo tortu. Budete tiež potrebovať 4 čajové sviečky a statív.

Keď máte všetky tieto prvky po ruke, je čas prejsť k inštalácii. Začnite umiestnením hlineného taniera alebo tortovej formy na statív. Potom zapáľte 4 sviečky a umiestnite ich do stredu nádoby. Potom naň položte malý hlinený hrniec dnom nahor. Nakoniec všetko prikryte veľkým hrncom, ktorý by mal byť tiež umiestnený dnom nahor.

Ak chcete, aby boli kvetináče vyššie ako podlaha, môžete okolo formy umiestniť niekoľko tehál.

Ako sa táto technika zahrieva

Ako ste už možno uhádli, doplnkové vykurovanie funguje na princípe konvekčného toku tepla. Inými slovami, hlinený hrniec sa zahrieva sviečkami. Sviečky pritom uvoľňujú veľmi ľahké červené horúce častice, ktoré stúpajú na chladnejší povrch a ohrievajú vzduch medzi oboma nádobami.

Tento horúci vzduch uniká otvorom vo veľkom hrnci. Miestnosť sa tak začne postupne vyhrievať bez potreby zapnutia klimatizácie.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní ohrievačov na sviečky

Je dôležité sviečky sledovať. Zároveň treba mať na pamäti, že ich príliš dlhým spaľovaním vzniká horľavý plyn, ktorý spotrebúva kyslík vo vzduchu. Preto je potrebné otvoriť dvere alebo okno, aby sa zabránilo riziku udusenia.

Okrem toho by ste si mali vyberať kvalitné, netoxické sviečky a vyhýbať sa sviečkam
Ideálne je vybrať si sviečky z organického rastlinného vosku s prírodnou vôňou. Okrem toho sa vyhýbajte knôtom s kovovou základňou.

Mali by ste tiež dávať pozor na svoje deti a domáce zvieratá. Nemali by sa k hrncom priblížiť, pretože by sa mohli popáliť. Aby ste predišli riziku požiaru, nikdy nenechávajte sviečky horieť počas spánku.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.