Home » Novinky » Zvládnete túto zložito vyzerajúcu matematickú úlohu ?

Zvládnete túto zložito vyzerajúcu matematickú úlohu ?

Často počúvame, že inteligentní ľudia vynikajú v matematike. Vedeli ste však, že medzi inteligenciou a touto témou neexistuje priama súvislosť?

V skutočnosti sa inteligencia môže líšiť v závislosti od viacerých faktorov. Pre tých, ktorí nie sú veľmi dobrí v matematike, test je pre vás. Táto jednoduchá úroveň cvičenia vám umožní definovať vaše výpočtové schopnosti.

Uspieť tento test Na získanie výsledku operácie stačí zistiť, ktoré číslo zodpovedá každému obrázku.

Obrázok obsahuje tri komponenty: kvetina, vták a kvetináč s kvetmi. Vašou úlohou je preto zistiť hodnotu každej zložky. Posledný riadok je záverečná operácia.

Tento test vyzerá na prvý pohľad ťažko. Vyriešiť ju však môže každý, samozrejme, za predpokladu, že má základné znalosti matematiky.

Tento test je jednoduchý. Pozrite si výsledky operácií. Odčítaním ľahko zistíte ekvivalentné číslo pre každú zložku. Buďte opatrní, ak sú prvé operácie inštinktívne, posledná obsahuje pascu. Nájdete ho?

Pozývame vás, aby ste klikli na „Ďalej“ a našli riešenie na ďalšej stránke.


Davida
O autorze, Davida
David je šéfredaktorom portálu Ludiaakomy.sk Jeho úlohou je motivovať a viesť redakčný tím, aby vytváral kvalitné a aktuálne informácie zo všetkých oblastí života v domácnosti a záhradkárstva. David je tiež veľkým milovníkom prírody a vždy sa snaží byť v kontakte s prírodným prostredím. Je členom miestneho ochranárskeho združenia a angažuje sa v boji za ochranu a zmiernenie klimatických zmien.